You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jakie rozrywki czekają na turystów w Albanii?

on Jan 23, 2022
Jeszcze niedawno był to tajemniczy oraz niedostępny kraj. W 2017 roku ten kraj odwiedziło ponad 100000 Polaków. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ kraj ten poleca niezwykle dużo atrakcji.
Słowacja
Author: Enigma
Source: Enigma


Albania posiada dostęp do dwóch mórz. Jest to M. Jońskie i M. Adriatyckie. Są tam plaże, które zezwalają wylegiwać się na cieplutkim, miękkim piasku. Najpopularniejsza plaża w Albanii, to plaża będąca w miasteczku Durrës. Miasto to, to jest najważniejszy port oraz najpopularniejszy kurort urlopowy w kraju. Drugim z największą chęcią odwiedzanym kurortem jest Vlora. Warto jest tutaj wybrać się nie wyłącznie dla kąpieliska, które usytuowane jest na styku dwóch mórz, ale również dla jedynej albańskiej wysepki Sezan. Dla poszukiwaczy krajobrazów karaibskich na południu Europy, otworem stoi Ksamil. Amatorzy podwodnych rozrywek odnajdą tu plażę Gjipe, która położona jest w spektakularnym wąwozie o identycznej nazwie. Nie można się tutaj dostać wprost autem, lecz ponad 2 km marszu, jest to trud, który należałoby podjąć. Trzeba to wykonać przede wszystkim dla podwodnych jaskiń.


agencja
Author: USAG- Humphreys
Source: http://www.flickr.com


sortownik odpadów
Author: Franke Polska Sp. z o.o.
Source: http://www.franke.pl/franke-13455-sortowniki-odpadow.html


Gjirokastra jest świetnie zachowanym ottomański miastem, które oczaruje wszystkich unikatową architekturą. Malownicze, wąskie uliczki miasteczka są tak strome, że niezwykle wielokrotnie dachy niektórych domów są na wysokości fundamentów odmiennych budynków. Nad miastem króluje antyczna twierdza, która jest jedną z najpiękniejszych budowli w całym mieście. To akurat z niej można podziwiać niesamowitą panoramę okolicy. W Ksamil znajdziemy turkusową wodę, błękitne niebo oraz rażące słoneczko. Znajdziemy także wspaniałe plaże, które są ukryte w cieniu leżaków i parasoli. Można by się tutaj dostać łodzią i czekają tu restauracje, które proponują świeże owoce morza.
Ksamil jest to wyśmienite miejsce na wakacje, jeżeli ktokolwiek chce posiadać zapewnioną pogodę, ciepłą wodę i słoneczko. W sezonie od czerwca do września temp. powietrza nie schodzi poniżej 26 stopni.

Jeśli opisywana sprawa jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów na stronie (http://hotelaqua.pl/dzieci/dla-dzieci) tu - te informacje także nie powinny pozostać pominięte.

Temp. wody
to 22 stopnie.