You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jakie obuwie to idealne wyjście na letnie górskie podejścia?

on Feb 1, 2022
Stosowane w czasie górskich wyjazdów buty mają ogromne znaczenie. To od butów w ogromnym stopniu jest zależny komfort czy też nawet życie. Powinny być wyjątkowo komfortowe i gwarantować stopom odpowiednie ciepło.


Jednak przed zakupem właściwych butów górskich, trzeba zadać sobie kilka pytań. Przede wszystkim wielkie znaczenie ma to, gdzie konkretnie się wybierasz. Czy będą to Bieszczady czy Alpy. Poza tym istotny jest termin, w którym miałaby się odbywać konkretna wyprawa, ponieważ są zarówno buty górskie na lato, jak i na zimę.

Omawiany tekst jest dla Ciebie interesujący? Na pewno zainteresuje Cię również nowa wiadomość, która ma zbliżone tematycznie kwestie.

Jeżeli Twoim celem są letnie wędrówki po stosunkowo łatwym obszarze, to trafnym oraz mniej kosztownym wyjściem okazałyby się półbuty mające miękką podeszwę. Zapewnia ona znacznie lepszą przyczepność niż podeszwa twardsza. Bardzo ciekawym wyborem byłyby lekkie i wygodne buty górskie, które doskonale będą się sprawdzać przy prostych podejściach, zejściach czy nawet łagodnym wspinaniu. Chodziłoby tu o buty "podejściówki", które mają twardszą podeszwę niż klasyczne obuwie miejskie.
młodzież
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Tego typu buty górskie to idealne rozwiązanie na stosunkowo krótkie, zatem jedno lub kilkudniowe wycieczki na wiosnę, latem czy też na jesieni. Nie muszą być to buty zbyt wysokie, gdyż te wykorzystuje się raczej do dłuższych trekkingów w trudniejszym terenie, kiedy to idziemy ze stosunkowo ciężkim plecakiem. Takie buty stosuje się do wycieczek poza utartymi trasami, po piargach, szutrze czy też morenach lodowców. Są także buty, których używa się do biegania po górach.


Muszą być one bardzo lekkie (do 350 gram) i mieć dobry protektor. Muszą być one bardzo komfortowe i wytrzymałe na m.in. piasek czy też mokre warunki.