You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jakie filmy polecać swoim dzieciom?

on Jun 12, 2020
Aktualnie dzieciaki mają szeroki wybór wśród różnorodnych filmów. Warto jednak zastanowić się, które z nich będą rzeczywiście korzystne dla rozwoju najmłodszych podopiecznych. W kinie możemy odnaleźć różne filmy dla dzieciaków w różnym wieku. Czy jednak wszystkie filmy dla dzieci rzeczywiście mogą wpłynąć pozytywnie na młode umysły?
filmy
Author: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Source: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Zanim więc następnym razem wybierzemy się do kina wraz z dzieckiem, warto jest nieco zastanowić się, czy wybrany film wpłynie korzystnie na rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie świetnym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są pod zupełnie innym kontem niż w przypadku dorosłych - na tej stronie zobaczysz filmy dvd. Tutaj przede wszystkim należy mieć na uwadze wiek dziecka. Najmłodsi z pewnością będą wybierać kreskówki. Niezbyt zawiłe, w których przeważają wątki rozrywkowe, zabawne gafy i angażujące treści.W przypadku nieco starszych dzieci, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Współcześnie coraz popularniejsze są filmy w 3D familijne, co oznacza, że możemy je oglądać z całą rodziną, ponieważ odnajdziemy w nich sceny ciekawe dla osób w różnym wieku. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla dzieciaków. Wspólne seanse w kinie powinny być doskonałą
filmy
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com
przygodą rodzinną, warto więc od czasu do czasu wspólnie spędzić trochę czasu na oglądaniu interesujących filmów, które zainteresują zarówno dzieci, jak i ich rodziców.


Oglądając filmy z dziećmi mamy większy wpływ na specyfikę wybieranych treści filmowych. Oprócz tego można na bieżąco komentować pozytywne sceny w filmach, a równocześnie starać się nakłaniać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest oczywiste. W rzeczywiście dobrych filmach można odnaleźć mnóstwo pozytywnych wzorców zachowań, jakie powinny stanowić przykład dla naszych podopiecznych.

W przypadku mniejszych dzieci zapewne idealnym rozwiązaniem okażą się kreskówki. Nie oznacza to wcale, że w kreskówkach nie może być pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju edukacyjne filmy animowane powinny zapewniać nie tylko mnóstwo radości, lecz oprócz tego wiele nauczyć dzieci.