You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jakie dania należałoby spróbować przebywając w bułgarskim Obzor?

on Jan 16, 2022
miasto to zalicza się do spokojnych kurortów także w szczycie sezonu. Bazy noclegowe generują małe hotele i pensjonaty. Są również nowe kompleksy noclegowe.


Wschodnia część Obzor jest otoczona Wyżyną Stara Pianina.


deska
Author: @sage_solar
Source: http://www.flickr.com


Na zachodzie ciągną się grzbiety górskie, a granicę północną wyznacza rzeczka Dvoynista. Z Warny oraz Burgas jeżdżą co jakiś czas autokary liniowe. W letnim sezonie są wspomagane przez indywidualnych przewoźników.

Czy opisywany temat Cię fascynuje? Jeżeli chcesz uzyskać uzupełniające dane odnośnie tego problemu, to odwiedź serwis internetowy (http://www.hotelarkonpark.pl/biznes/sale-konferencyjne).

W tym miasteczku odnaleźć można by niezwykle dużo lokali gastronomicznych. Te lokale proponują dania kuchni bułgarskiej oraz kuchni międzynarodowej. Warto jest spróbować potraw z owoców morza. Na plaży również można by odnaleźć kilka barów. W okolicy odnajdziemy parę hipermarketów i sklepów oraz sklepy z pamiątkami. Największą popularnością cieszą się wyroby skórzane. Wieczory w Obzor spędzić można by w licznych kawiarniach, gdzie utrzymuje się bez przerwy wspaniała atmosfera. Nocne kluby oraz dyskoteki są przepełnione muzyką oraz bardzo świetną zabawą do białego rana. Największa rozrywka miasta to sześcio kilometrowa plaża i mały park z ruinami świątyni rzymskiej.
książki


W mieście tym znajdziemy również zachowane pozostałości świątyni Jupitera. Na południu miasta w okolicy Przylądka Emina, znajdują się pozostałości twierdzy greckiej pod nazwą Paleokastro. Miasto to leżało kiedyś na skrzyżowaniu ważnych handlowych szlaków. Strzeżone było przez fort, który zbudowany był przez Rzymian. Bułgarska kuchnia posiada niezwykle dużo wspólnego z kuchnią bałkańska (macedońską czy też turecką). Narodową potrawą wszystkich mieszkańców Bułgarii jest tarator. Jest to ogórkowy chłodnik, który serwowany jest zazwyczaj jako przystawka. Warto także spróbować szopskiej sałatki, która przygotowywana jest z pomidorów, ogórków i świeżej pietruszki, papryki, cebuli i owczego sera. Popularne danie to także kawarma.


Jest to gulasz z warzywami i mięsem, który serwowany jest w glinianym naczyniu. Smakuje on dobrze z czerwonym winem oraz z chlebem. Bardzo znaczną popularnością cieszy się również kebabczeta. Jest to bułgarskie danie z mięsa mielonego, które jest następnie robione na grillu.