You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jakie błędy robią zazwyczaj posiadacze lokali gastronomicznych?

on Jan 28, 2022
Aktualnie dużo punktów gastronomicznych tego typu jak bary czy też kawiarenki, niestety są likwidowane, ponieważ nie przynoszą oczekiwanego zysku swym właścicielom. Istnieją pewne wspólne błędy, które są popełniane przez ich właścicieli, a których unikanie mogłoby ochronić daną kawiarenkę przed zamknięciem.
Co ciekawe, zamknięcie punktu zdarza się nawet w najwyższym stopniu doświadczonym restauratorom. Co ciekawe, dotyczy to także gwiazd telewizyjnych, znakomITym kucharzom czy laureatom różnorodnych programów. Właściciele kawiarni, którzy zlikwidowali własny punkt powinni pojąć, że wcale to nie koniec świata - o ile kawiarnia zostaje zamknięta zanim właściciel rozpoczął zaciągać zadłużenie. Należy także mieć w pamięci, że każda porażka jest łatwą drogą do zwycięstwa, gdyż wzbogaca właściciela o następne nowe doświadczenia. Trzeba uczyć się na popełnianych błędach, najlepiej oczywiście cudzych. Do najpopularniejszych pomyłek, które kierują do zamknięcia lokalu, jest za optymistyczne założenie sprzedażowe lub całkowity brak biznesplanu.


kawiarnia
Author: TedsBlog
Source: http://www.flickr.com


Bardzo często powodem bywa także zły stan techniczny lokalu oraz jego inne gorsze właściwości, które odstraszają gości. To właśnie główne powody, z których regionalne punkty będą zamykane.

Czy nasz tekst wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Zaloguj się zatem na naszą nową witrynę - tam można zobaczyć tu kolejne atrakcyjne wpisy.

Nie można by lekceważyć takich najważniejszych czynników. Gdy udajemy się obejrzeć taki punkt jak choćby kawiarnia, przed jego wynajęciem musimy koniecznie wziąć ze sobą specjalistów budownictwa, aby konkretnie sprawdzili konkretny lokal.
Oni będą wiedzieli, jakie pytania należy zadać właścicielowi lokalu. W taki sposób można by uniknąć wielu problemów. Ponadto musimy się upewnić, że umowa zostanie sporządzona w odpowiedni sposób.