You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jakie aparaty telefoniczne są w modzie dzisiaj i co one posiadają?

on Jan 24, 2022
Smartfony są urządzeniami, z których dziś korzysta każdy z nas i co jakiś okres wymienia go na nowocześniejszy model.


Panuje tendencja, żeby telefony miały wyświetlacze o dużych przekątnych.
Duża część smartfonów jest wyposażona w wyświetlacz o przekątnej od 5 do 7 cali. Smartfony o przekątnej sześć cali jest to reguła. Wbrew pozorom jednak nie znaczy to, że gabaryty telefonów komórkowych wzrastają. Wytwórcy odchudzają cały czas ramki wokół wyświetlacza. Standardowa proporcja 16:9 jest wypierana przez proporcję 18:9. Zauważalny trend jeśli chodzi o temat to tzw. notch, zatem jest to wcięcie w wierzchniej części wyświetlacza, gdzie znajduje się aparat do robienia selfie oraz różne sensory. Ma to wpływ na stylistykę. Zmiana proporcji, to również odmiana rozdzielczości. Zamiast rozdzielczości Full HD, HD czy też QHD, dziś posiadamy HD+, Full HD+ czy też QHD+. Typy stosowanych wyświetlaczy są to obecnie 3 kluczowe ich typy. Są to AMOLED, IPS LCD i TFT LCD.


zamek
Author: 1
Source: http://www.flickr.com


Monitory AMOLED gwarantują najlepsze, najbardziej nasycone kolory oraz trafiają zwykle do droższych smartfonów.

Jeżeli pragniesz uzupełnić swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu warszawa hotel 5 gwiazdek kolejne treści. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Najpopularniejszymi ekranami są monitory IPS. Słabiej oddają kolory, ale mają właściwy kontrast, odpowiednią jasność oraz szerokość kątów widzenia. Najbardziej słabe wyświetlacze to wyświetlacze TFT LCD. W smartfonach są używane procesory z różnych "rodzin". Przeważnie do czynienia mamy z procesorami 8-rdzeniowymi, ale ilość rdzeni nie w każdym przypadku odgrywa ważne znaczenie. Istotny jest rodzaj procesora czyli to, w jakim technologicznym procesie został on wytworzony. Im technologia jest bardziej zaawansowana, tym lepszy jest procesor. Kiedy gramy na smartfonie w wymagające gierki, to należałoby zwracać uwagę na procesory 8-rdzeniowe.
Pamięć RAM jest to jeden z najbardziej istotnych punktów specyfikacji dowolnego smartfona. Im więcej pamięci operacyjnej, tym płynniejsza jest praca systemu. Lepsza jest także wielozadaniowość lub bardziej komfortowe granie.