You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jaki kierunek studiować? Turystyka i rekreacja

on Nov 29, 2022
Każdy absolwent liceum, który chce podjąć studia magisterskie, staje przed poważnym wyborem - jaki profil kształcenia wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne 5 lat życia młodego człowieka ale także na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.
Który profil, w takim razie, opłaca się studiować? Z pewnością taki, który da możliwość zdobyć wszechstronne wykształcenie, powodując, że student będzie miał możliwość znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Jednym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych . Przywołany kierunek jest oferowany zarówno w szkołach publicznych, jak również na uczelniach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych oferuje swoim absolwentom możliwość odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Nauka angielskiego
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji mają szansę znaleźć pracę w takich firmach jak biura podróży, ośrodki spa i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i samorządowej. Faktem jest, że turystyka studia to ścieżka nie dla każdego.http://www.varsovia.edu.pl/ prywatna szkoła podstawowa warszawaOsoba pragnąca podjąć studia o wspomnianym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna także cechować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo ważnymi zdolnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje lingwistyczne.Jeżeli zamierzasz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w dziekanacie interesującej Cię szkoły, a już od października być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.