You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jaka jest przyszłość drukowanych publikacji?

on Dec 6, 2021
Czy to faktycznie prawda, iż kończy się era druku, a zaczyna epoka cyfrowa? Patrząc na sytuację na rynku tradycyjnej książki, biorąc pod uwagę rozwój technologii możemy domniemywać, iż coś jest na rzeczy. Już obecnie jest tak dużo nośników, jakie zastępują czytanie tradycyjnej książki, że niektórym naprawdę na porządku dziennym wydaje się, iż tradycyjna książka jest zbędna.
Prasa drukarska
Source: http://www.sxc.hu
Argumentacja jest następująca: po co mi parę tomów na wakacjach, jak w czytniku mogę mieć tysiące książek, a ponadto czytnik jest małych rozmiarów i mało waży. Prawda, w takiej sytuacji technologia jest niezwykle pomocna, ale i tak nie mówi nam to za dużo o kondycji druku w obecnych czasach.

Mawia się, iż ludzie zwyczajnie nie lubią czytać, że ich to nudzi, iż nie mają do tego głowy, ani czasu, że tak w rzeczywistości czyta tylko parę procent społeczeństwa, a reszta zadowala się tabloidowymi nagłówkami i szokujące zdjęcia. W sumie, w dobie Internetu tego typu sytuacje są na porządku dziennym.

Pozostawiam tu mój odsyłacz (https://junga.pl/szkolenia/kurs-intensywny-na-stopien-jachtowego-sternika-morskiego/) do kolejnej witryny. Mam nadzieję, że zechcesz przeczytać ostatnie wpisy, jeżeli zaciekawiły Cię te pokazane na tej witrynie.

W sieci można spędzić cały dzień, gdyż jest tam tak dużo krótkich informacji, pełno zdjęć, szokujących artykułów, generalnie masa sensacji, która zajmuje w zupełności procesy poznawcze. Właściwie, co tu dużo mówić, internet zmienia każdego z nas.

Jak udowadnia autor „Płytkiego umysłu” przez Internet nasze mózgi mocno się zmieniają, co najbardziej dostrzegalne – nie jesteśmy tak cierpliwi jak kiedyś. Kiedyś dawaliśmy radę przeczytać kilka tomów książek skupiając się na ich treści, zachowując właściwą koncentrację. A teraz?czytanie książek
Author: Herbert Guedes
Source: http://www.flickr.com
Niestety, ale w dobie szybkiej informacji stajemy się coraz bardziej znerwicowani, brakuje też nam właściwego skupienia dzięki, któremu jesteśmy w stanie przyswoić konkretną porcję informacji. Czy jest szansa na odmianę tego stanu? Wydaje się, że nie, gdyż wszyscy korzystamy z internetu i raczej w przeciągu najbliższych kilku lat to się nie zmieni. Co więcej, będziemy więcej korzystać z różnego rodzaju wynalazków, a technologia stanie się bardziej powszechna niż dziś.

Ten odnośnik tu (http://www.menua.pl/Borner/pr/18217) pokaże Ci ciekawe dane na prezentowany temat, które będą niezwykle wciągające oraz szczegółowo opiszą ten wątek.Pozostaje nadzieja, że druk nie przepadnie, ponieważ w żaden sposób nie jest w stanie zastąpić go jakość cyfrowa. Na szczęście w dużych ośrodkach miejskich, przynajmniej w naszym kraju nie ma raczej obaw, że publikacje na papierze znikną z rynku, świadczy o tym duże zainteresowanie takimi usługami, jak na przykład introligatornia we Wrocławiu czy w innym dużym mieście - .

Drukarnia KID na mapie: