You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak znaleźć tanie loty?

on Dec 5, 2022
Jeździmy po świecie coraz chętniej i dalej, głównie ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka suma pieniędzy, spostrzegawczość i interesująca promocja tanich linii lotniczych, by w szybki sposób przemierzyć kontynent. Dzisiaj jest to nie tylko prawdopodobne, ale całkiem proste. Jeśli nauczymy się kilku najważniejszych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za przyzwoite pieniądze.
Startujący samolot
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze: czujność

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś informacja o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Dobrze również zgłosić chęć otrzymywania newslettera interesującej nas linii lotniczej. Wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na spenetrowanie kilku stron internetowych, aby zintensyfikować szanse na tanie latanie w interesującym nas kierunku i najkorzystniejszej cenie.

Po drugie: niewielki bagaż

Możemy sporo oszczędzić na koszcie wycieczki, jeżeli zmniejszymy nasz ekwipunek.

Jeżeli przedstawiany wątek niezwykle Ci odpowiada, to aby zyskać kolejne informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty i kliknij tu.

Gdy wybieramy się w niedługą podróż, nie potrzebujemy brać ze sobą wielu rzeczy i może wystarczyć nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z małym bagażem podręcznym mogą wydawać się niemożliwe, ale to tylko pozory. Bardzo często dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, wynosi dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot
Author: Ge.Ne
Source: http://www.flickr.com
Ubrania i akcesoria składające się na tę wagę, mogą całkowicie wystarczyć na niejedną wyprawę, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre rzeczy, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż w Polsce, z tego względu nie warto płacić dodatkowych pieniędzy za ciężki ekwipunek. Dzięki zmniejszeniu wagi bagażu już na początku minimalizujemy koszty podróży oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli oczekiwać na nadanie bagażu, co jest ważne przede wszystkim przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dostosować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeżeli natrafimy na bardzo atrakcyjne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, gdyż ten sam bilet może równocześnie chcieć kupić ktoś w Australii, Norwegii lub Peru. Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na kupno biletu w niskiej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy wypraw w weekendy, bo wtedy lata najwięcej ludzi i cena zazwyczaj jest wyższa.