You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak ułatwić sobie pracę w kuchni. Istnieją różnorodne metody, a niektóre przybory faktycznie zaskakują swoją praktycznością

on Sep 1, 2020
Praca w kuchni nie należy do najłatwiejszych, lecz możemy sobie wszystkie te kuchenne czynności uprościć stosując pomysłowe akcesoria. Na pewno można podać tu mnóstwo propozycji, ale na uwagę zasługuje zwłaszcza jedna. Jest tak niezbędna, bo jest potrzebna w naprawdę wielkiej liczbie kuchennych prac. O czym mowa?
silikonowe foremki do pieczenia
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
Stolnica silikonowa, nazywana także matą silikonową, to całkowicie innowacyjna jakość w kuchennych pracach. Bez wątpienia spodoba się osobom, które zawsze do tego rodzaju pracy używały kuchenny blat lub standardową, drewnianą stolnicę. Sylikonowa mata ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze nie ślizga się i nie zwija. Idealnie wykonany gładki spód bardzo dobrze dopasowuje się do blatu ( silikonowa).

Poza tym, powierzchnia jest tak zrobiona, że ciasto do niej nie przywiera. Oznacza to, iż nie musimy co kilka minut posypywać mąką. Jednocześnie niezwykle łatwo zachować ją w pełnej czystości. Należy wykorzystać do tego zmoczonej ściereczki i wytrzeć papierowym ręcznikiem. Jeżeli chcemy możemy ją myć też w zmywarce.Na wszystkich bokach zobaczymy przydatne miarki.

Zapewne miałbyś ochotę przejrzeć komentarz ze strony (http://www.serwiskawowy.pl/12_cafe-rovi)? Jeśli tak, to rewelacyjnie. Może i Ty będziesz miał ochotę zdradzić swoją opinią.

Są bardzo pomocne, ponieważ pomagają w wycinaniu fragmentów ciasta, które muszę mieć określone wymiary. No i co istotne, stolnica silikonowa nie zajmie dużo miejsca, więc po zrobionej pracy musimy ja zwyczajnie zwinąć i schować w szufladzie. Zwróćmy uwagę jaka to zaleta w porównaniu z drewnianymi, tradycyjnymi stolnicami – zazwyczaj nie wiedzieliśmy gdzie je umieścić.

Podoba Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę witryna z drewna pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Co więcej, maty silikonowej możemy stosować także w piekarniku. Maksymalna temperatura, którą jest w stanie znieść, to 230 stopni Celsjusza. Jest to bez wątpienia interesujący zamiennik tego typu materiałów, jak papier do pieczenia czy tłuszcz. To kolejna zaleta wykorzystywania stolnicy silikonowej.


Czas wypieków z Empikiem
Author: Empik
Source: Empik
Naturalnie, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), niemniej jeśli jest inna interesująca, dobra opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to narządzie bardzo użyteczny w kuchennych pracach (sprawdź również - ). Sprawdza się wszędzie, a jak posiadasz małą kuchnię to będzie wręcz doskonała. Nie dość, że zajmuje niewiele miejsca, to dzięki swojej elastyczności bardzo łatwo ją przechowywać.