You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak troszczyć się o zdrowie swojego psa?

on Jan 21, 2021
Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych epok. Jak tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać większą inteligencją, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia potrafią służyć nie tylko do zabijania i dawania przyodziewku. Narodziła się idea hodowli, a wilki, które w następnych tysiącleciach dość długo i powoli przekształcały się w trochę odmienny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako dodatkowi członkowie rodzin, i niezmiernie czujne i użyteczne narzędzia: do tropienia, do ostrzegania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.

Dzisiaj niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie istnienia bez zwierząt. Psy są przyjaciółmi wielu rodzin, wielu niezamężnym kobietom czy mężczyznom dotrzymuje towarzystwa jakiś mruczący kot. Dbamy o takie istoty jak o najbliższych przyjaciół, a odpowiednio zadbane zwierzaki oddają się nam z takim samym oddaniem, zwłaszcza w przypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski
Author: edgar0587
Source: http://www.sxc.hu
Żeby jednak pies (zobacz ofertę na szelki dla psa yorka hunter) do końca życia był wiernym i zadowolonym towarzyszem, bądź to samotnego człowieka, czy też licznej rodziny, powinien być odpowiednio zadbany. Ułatwiają to odpowiednio dobrane do różnych ras i wieków pokarmy – w przeciwieństwie do popularnej opinii niezwykle drobiazgowo badane, testowane i sprawdzane pod wieloma kątami, także przez wieloletnich, wiele oczekujących od karmy hodowców psów. Sucha karma dla psa jest nieodzowna do jego dobrego rozwoju. Karmy suche dla psów Animonda i wiele innych są zbilansowane tak, by dostarczyć właściwą dawkę wymaganych witamin i pierwiastków każdej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i pozostałych producentów oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (sprawdź ofertę serwisu zwierzakowo).

Istnieje całe mnóstwo bardzo uznawanych twórców takich karm, którzy chwalą się wysoko wykwalifikowaną ekipą zwierzęcych specjalistów, chemików i niezwykle drobiazgowo sprawdzanymi źródłami miąs, z jakich wykonywana jest taka karma. Niektóre firmy oferują także karmy przystosowane do trybu życia i stanu zdrowia psa – na przykład w zależności od tego, czy był wykastrowany, czy też nie – ofertę taką przedstawiają producenci Royal Canine oraz Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się powtarza, bardzo istotnym elementem wychowania i zdrowia naszych ulubieńców. Choć oczywiście nigdy nie powinno się zapominać o odpowiedniej porcji spacerów, szczepionkach, kontakcie z innymi psiakami i dużej porcji miłości.