You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak przygotować się do górskiej ekskursji?

on Dec 10, 2021
Ekskursja w góry to dosyć przyjemny sposób spędzenia aktywnie czasu, z pożytkiem dla naszego wigoru. Ładne, otaczające panoramy wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie natomiast ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie.


Należy jednak pamiętać, że w górach może być też niebezpiecznie.
mapa
Author: Integer S.A.
Source: Integer S.A.


Nagłe zmiany aury i temperatur, zawężona widoczność albo po prostu ogromne zmęczenie bywają powodem wypadków bądź nieprzyjemnych wypadków na górskim szlaku. W jaki sposób w takim razie przyszykować się na górską wycieczkę, ażeby uniknąć tych nieprzyjemności?


spacery


Poprawnie opracowana trasa to fundamentalna sprawa, to dokąd się wybieramy w ogromnej części wpływa na to jak trzeba się przyszykować. Co innego, kiedy kroczymy na spacerek jedną z górskich dolin, gdy w każdej chwili możemy prędko wrócić, a co innego, gdy wyruszamy na wierzchołek górski i sam powrót z górskiego szlaku może nam zająć parę godzin. Czas mamy ograniczony przez porę dnia, można chodzić od wschodu do zmierzchu i to pierwszy fragment planowania marszruty. Należy zejść z gór wówczas, gdy jest jasno. Wbrew panującym dość często zwyczajom nie chodzi się po górach w sandałach czy też tym bardziej w klapeczkach.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest bardziej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj (https://www.hotelmikolajki.pl/dzieci/dla-dzieci).

Buty górskie będą najważniejsze jednak pozostała część konfekcji również ma znaczenie. Ubieramy się warstwami oraz w zależności od panującej wokół temperatury nakładamy kolejne bądź ściągamy.
Nawet, jeśli panuje słoneczna aura w naszym plecaku powinien znaleźć się ciepły polar, przeciwdeszczowa kurtka, w chłodniejsze miesiące warto zabrać czapkę jak też rękawiczki. Może przydać się również druga para skarpet.