You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak przygotować rower do sezonu po zimie?

on Oct 28, 2021
Mycie bicykla, oliwienie napędu, linek hamulcowych, ocena stanu hamulców, opon itd. W tym tekście odnajdziesz poradnik, który pomoże ci przygotować bicykl do sezonu. Jeśli nie umyłeś bicykla przed zimą, zwyczajnie pewnego dnia przestałeś jeździć. Bez zbędnych ceregieli bachnąłeś go w zakątek piwnicy. Otrzyj go lekko z kurzu. Nim przejdziesz do oczyszczania pozostałych części bicykla, pozbądź się z błota oraz tłuszczu z kółek przerzutki.

Zgarnij płaski
przejażdżka rowerowa
Author: Israel_photo_gallery
Source: http://www.flickr.com
śrubokręt po czym niezmiernie dokładnie zdrap cały syf z kółeczek. Od razu wyczyść je z tłuszczu.

Czy myślisz o lepszym poznaniu rozpatrywanego tutaj wpisu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę, która też niewątpliwie przyciągnie Twój wzrok.

Choć w sumie najwygodniej będzie ci to zrobić po ściągnięciu łańcucha. Jeżeli nie masz spinki, to użyj szmatki z benzyną ekstrakcyjną. Później ściągnij tłuszcz z łańcucha.
siodełko roweru
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Ponownie przyda się ściereczka jak też benzyna. Jednak wcześniej chwyć w rękę starą szczotkę do zębów i pozbądź się piasku oraz błota z ogniw łańcucha. Szczotkę można maczać w benzynie. Dopiero teraz chwyć ściereczkę, porządnie wymocz ją w etylinie czy odtłuszczaczu i umyj dokładnie cały łańcuch. Uporczywe błoto zdrap drucianą szczotką. I nie łudź się, że pod koniec czyszczenia na szmatce nie zostaną brudne plamy.

Zainspirował Cię nasz artykuł? Będzie nam przyjemnie, jeżeli postawisz na przejrzenie następnych. Po prostu naciśnij ten link (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-jaworzno) i przeloguj się do kolejnej witryny.

Kiedy już wymyłeś kółeczka a także łańcuch, przyszła pora na zębatki. Zapiekły brud i ziemię, zdrap skrupulatnie przy pomocy wkrętaka albo szczotki drucianej. Dalej szmatka, benzyna i wycieraj każdą zębatkę !Odsysanie tłuszczu i oczyszczanie zębatek kasety. Po pierwsze ściągnij tylne koło. W przeciwnym razie ciężko będzie ci domyć kasetę. Ze zdejmowaniem jak też zakładaniem tylnego koła nie ma wiele zachodu. Zamocz szczotkę w etylinie i energicznie pocieraj zęby kasety. Brud sam pocznie z niej schodzić. Jeśli masz zapiekłe błoto na kasecie, wtenczas przedtem zdrap szczotką drucianą. Pucowanie reszty bicykla. Weź wiadro z ciepłą wodą jak też płynem do mycia naczyń i kuchenną gąbkę. Tą miękką częścią wypucuj gruntownie każdy zakątek ramy. Najlepiej jeżeli zdejmiesz sobie przednie i tylne koło. Wówczas bez problemu sięgniesz do wszelkiej szczeliny. Jeżeli myjesz bicykl w gorący dzień, czyń to w cieniu. W przeciwnym razie z nagrzanej ramy szybko wyparuje woda pozostawiając brzydkie smugi. Na koniec posprawdzaj hamulce oraz wszystkie linki rowerowe.