You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak powinien wyglądać podstawowy sprzęt survivalowca? Na co niezbędnie zwracajmy uwagę przed wyprawą?

on Jul 14, 2022
Sprzęt wielbiciela survivalu to kategoria dosyć obszerna, niekiedy nawet kontrowersyjna. Na pewno wyposażenie powinno dosyć różnorodne, w zależności od regionu geograficznego, do którego się wybieramy, lecz również od klimatu oraz pory roku.

Mimo to, uniwersalnie jest na pewno tak, że bagaż powinien być dość lekki, o nie za bardzo znacznych rozmiarach, zaś sprzęt i materiały wytrzymałe na wilgoć, zimno i gorąco, zapakowane w sposób wodoszczelny, łatwe do przetransportowania. Podczas zakupu takiego sprzętu zdecydowanie nie warto kierować się modą, ponieważ z jednej strony nabędziemy coś zupełnie nieprzydatnego, a z drugiej stracimy na to zbytnio dużo pieniędzy.

nóż
Author: James Case
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę najbardziej istotne prace na biwaku możemy zrobić szybciej, kiedy mamy do wykorzystania scyzoryk, siekierkę, łopatkę a także piłę drutową. Konieczna jest również karta survivalowa, ale o tym na pewno nie musimy przekonywać żadnego doświadczonego survivalowca. Niektórzy decydują się na kupno, tak zwanych “noży przetrwania”, jednakże to niezbyt dobry pomysł - . Na przykład jesteśmy w stanie mieć kłopoty, jak pojedziemy do Rosji i będziemy tam planować biwakować posiadając przy sobie tego rodzaju nóż, bo prawo tam jasno określa, iż na każdy typ broni powinniśmy mieć odpowiednie zezwolenie. Z pewnością bardzo ważną częścią wyposażenia będzie scyzoryk. Powinien mieć nierdzewne ostrze z blokadą, powinien być niczym nóż saperski, jaki ma nasze wojsko.

Chciałbyś dowiedzieć się coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www nauka szybkiego czytania online z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz tam dużo podobnych informacji.

Dlaczego takie ostrze? Otóż choć z takiego powodu, że zwykła stal niszczy witaminy, jakie zawarte są w krojonych owocach i warzywach.Chociaż jak wiadomo plusów jest większa ilość. Konieczny jest jak najbardziej plecak, musimy wybierać go dosyć starannie. Musi być właściwie duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najlepiej spakować w worki plastikowe żeby ochronić przed deszczem oraz kurzem. W części plecaka, jaka jest przylegająca do pleców muszą znaleźć się zawsze miękkie przedmioty, te bardziej cięższe na spodzie, natomiast na wierzchu te, które planujemy mieć pod ręką. W czasie podróży nie powinniśmy do kieszeni zewnętrznych wkładać cennych przedmiotów, natomiast plecak zamykamy na kłódkę. Poza tym zawsze korzystnie mieć przy sobie tzw. niezbędnik, czyli najlepsza jest wielofunkcyjna karta przetrwania - karta przetrwania.