You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak najlepiej zaplanować zwiedzanie Wrocławia, jakie są najpopularniejsze atrakcje w tym mieście.

on Sep 24, 2018
Wrocław to piękne miasto, doskonale widać to zresztą po ilości turystów, którzy w każdym roku przyjeżdżają go odwiedzić. W praktyce na dokładniejsze obejrzenie Wrocławia potrzeba przynajmniej paru dni, a i to niekiedy może być mało, żeby poznać wszystkie najciekawsze zakątki i niezwykłe miejsca.

pomnik Fredry we Wrocławiu
Source: www.morguefile.com
Da się jednak nawet w czasie jednodniowej wycieczki rozplanować trasę w taki sposób, żeby zobaczyć najpiękniejsze wrocławskie atrakcje, trzeba się tylko chwilę do tego przyłożyć. Można też skorzystać z usług Eko-Tur Wrocław. Samo zwiedzanie w większości przypadków będzie się zapewne zaczynać na rynku we Wrocławiu, już tam znajduje się parę ciekawych miejsc. Stare, klimatyczne kamieniczki, w których funkcjonuje niezliczona liczba restauracji i pubów, przepiękny wrocławski ratusz i wiele zabytkowych kościołów sprawiają, że można się tam zatrzymać na trochę więcej niż godzinę czy dwie. Na samo obejrzenie najciekawszych atrakcji na Wrocławskim Śródmieściu może być potrzebne parę godzin, ale naprawdę można na to tak dużo przeznaczyć, bowiem zabytki są rzeczywiście wspaniałe i warte oglądnięcia.Przez środek Wrocławia przepływa rzeka Odra, dzieląc go na dwie części, połączone licznymi mostami. To właśnie te mosty, a także leżące na rzece niewielkie wyspy mogą być następnym miejscem na zwiedzanie tego miasta. Wrocławskie wyspy stały się cichą, spokojną enklawą w centrum ruchliwego miasta, są miejscem, w jakim we wszystkie ładne dni wypoczywają dziesiątki mieszkańców Wrocławia. Na Wyspie Słodowej organizowane są również liczne imprezy plenerowe oraz koncerty, stanowi ona ważne miejsce na kulturalnej mapie tego miasta. http://ekotur.wroclaw.pl/galeria.html

Zwiedzając Wrocław nie sposób w pewnej chwili nie dotrzeć do okolic, w których znajduje się Ogród Zoologiczny. Jest to największy obiekt tego typu w Polsce, lecz na dokładniejsze obejrzenie całości zarezerwować sobie trzeba przynajmniej jeden cały dzień. Szczególnie teraz, kiedy otwarte zostało oceanarium pokazujące niezwykły, podwodny świat. Jeżeli więc ktoś zapyta, Wrocław co zwiedzać, to bez żadnego problemu można mu polecić wszystkie wymienione powyżej ciekawe miejsca i wrocławskie atrakcje.