You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak możemy przygotować się do wyjazdu na stok?

on Jul 2, 2021
Planujesz wyprawę w góry oraz białe wariactwo na stoku? Przeczytaj koniecznie, jak dobrze przyszykować się do wyjazdu na stok.


Nie ma nic w wyższym stopniu przyjemnego niż ruch na świeżym powietrzu.


Zimowe podróże i czas białego wariactwa - przed nami wszystkimi. Miej na uwadze, że obok miejsca wyjazdu oraz sprzętu najważniejsza będzie nasza forma. Zadbaj aby przyjemności z jazdy po śnieżnych pochyłościach nie zakłóciła nam nieprzyjemna kontuzja. Jak więc przyszykować się do podróży na stok?


wyjazd narty
Author: Bruce Skarin
Source: http://www.flickr.com
W nawale codziennych zadań tylko nieliczni mają okazję na regularny sport.

Szukasz szczegółowych informacji, żeby rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy do kolejnego artykułu. Znajdziesz go na portalu (www.atgroup.com.pl/) pod linkiem.

Robota siedząca po 8 godzin dziennie, krótki spacer na parking ewentualnie przystanek MZK. Jeśli chwilę podbiegniemy, od razu dopada nas duszność. Koniec dnia spędzony przed telewizorem lub w kinie. Tak przeważnie przedstawia się nasz dzień. Natomiast narciarstwo, nawet narciarstwo rekreacyjne jest to sport, który wymaga przygotowania. Zjazdowe trasy liczą z reguły od 1,5 do 4 km. Obolałe mięśnie natomiast odbierają nam radość z krótkiego pobytu w górach oraz zwiększają ryzyko odniesienia kontuzji. Przygotuj się więc najlepiej jak umiesz na ten wyjazd (przejdź) narty także musisz dobrze przygotować. Jeżeli decydujemy się na wyjazd musimy odpowiednio wcześniej zadbać o naszą formę. Przygotowania najlepiej zacząć przynajmniej sześć tygodni przed wyjściem w góry. Celem ich powinno być przywyknięcie mięśni do specyficznego wysiłku. Na początek trzy razy w tygodniu można organizować sobie dłuższe przechadzki.


Nie unikajmy schodków - pozwoli to na stopniową poprawę naszej kondycji ogólnej a także pokrzepi mięśnie nóg. Dobrym ćwiczeniem będzie także jazda na rowerze, również tym stacjonarnym.