You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak dotrzeć na Korfu i w jaki sposób się można poruszać na tej wysepce?

on Jan 20, 2022
Na tę piękną grecką wysepkę można by dolecieć samolotem lub zwyczajnie dopłynąć promem. Z paru krajowych miast latają tam tanie linie lotnicze. Można również korzystać z przesiadki przykładowo w stolicy Grecji.


Domowe spa   sauna
Author: comedy_nose
Source: http://www.flickr.com


W okresie letnim tego typu przeloty czarterowe z różnych polskich miejscowości proponują przykładowo biura podróży. Stosunkowo szybko można by także tam dopłynąć statkiem z Albanii.
Po wysepce Korfu najbardziej wygonie byłoby poruszać się przy pomocy auta, zwłaszcza jakimś niedużym samochodem miejskim lub terenowym. firmy zajmujące się wypożyczaniem światowych producentów są ulokowane w większych miejscowościach oraz na lotniskach. Poza tym w niemalże każdej turystycznej miejscowości znajduje się przynajmniej jedna firma zajmująca się wynajmem samochodów, a często jest ich nawet parę lub kilkanaście. Dojazd do większych miejscowości możliwy jest także publicznymi autobusami. Ich rozkłady są dostępne w recepcjach hotelowych (nie ma jednak rozkładów na dworcach), z kolei bilety można by nabyć w kioskach lub w samym autobusie.


plaża
Author: Clement Larrive
Source: http://www.flickr.com


Należy wsiadać przez drzwi koło kierowcy, aby wysiąść należy z kolei nacisnąć właściwym przycisk. Oznakowanie dróg na Korfu jest niestety stosunkowo słabe. Znaki drogowe posiadają bowiem informacje w j. greckim i angielskim (czasami na jednej tablicy, czasami na dwóch osobnych).

Każda nasza strona www (astorhotel.pl/) zawiera wyłącznie ciekawe informacje, które zostaną Ci w głowie na długo, więc bez ociągania kliknij również tutaj!

Zazwyczaj jednak tablice są postawione bardzo blisko siebie, skrzyżowań czy skrętów albo też są zasłonięte przez jakieś rośliny. Miejscami, zwłaszcza w górach, gdy kierujemy się jedynie znakami drogowymi, można niestety bez trudu zgubić drogę. Należałoby zatem na wszelki wypadek mieć ze sobą swoją nawigację GPS.


nie jechać "na ślepo" według zaleceń nawigacji, która potrafi wysłać nas na trasę szutrowa, pewien miejscowy wąski kamienisty skrót czy nawet przejazd przez plac należący do jakiegoś motelu.