You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby polowania były udane?

on Dec 4, 2021
Dobrej klasy ubrania myśliwskie w odcieniach leśnych to główny wyznacznik ubrania łowcy zwierząt jak i tych którzy pracują w lasach. To dla tych ludzi sklepy przygotowują specjalne katalogi z odzieżą, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami z przeznaczeniem typowo leśnym. Ludzie lasu: przeważnie leśnicy, (straż leśna), a głównie myśliwi obcują z dziką przyrodą, której nigdy nie da się zupełnie przewidzieć.

kliknij tutaj
Author: Sheila Hudson
Source: http://www.flickr.com
Człowiek jest w lesie ogniwem dopasowującym się do przyrody, nigdy nie na odwrót.

Chcesz znaleźć pokrewne materiały, jednak trafiłeś w ślepy zaułek? Jeśli tak, to zalecam ten portal (https://prozoo.pl/baza-wiedzy/) - istotnie należy wziąć go pod uwagę.

Widać to szczególnie w ubraniach i akcesoriach nabywanym specjalnie na okazję przebywania w lesie. Barwy kurtek, płaszczy, spodni i wszystkich przydatnych rzeczy to przede wszystkim kompozycje i mieszanki zieleni leśnej.

Polowanie to rodzaj aktywności, najczęściej pasja weekendowa, która oznacza pewną dozę ryzyka. Spotkanie oko w oko myśliwego ze zwierzyną parametrów dzika czy wilka nigdy nie jest przesądzone. Łowca nigdy nie będzie pewny, że polowanie będzie formalnością do odbębnienia, choćby mając najlepsze wabiki, niezawodny sprzęt i ubrania świetnie maskujące - tutaj.

Nieprzewidywalność drogi jaką pokonuje zwierzę sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, potocznie mówiąc, mieć oczy dookoła mowy. Stąd też całość wyposażenia ma wśród myśliwych decydującą rolę. Nawet bielizna, zwyczajnie termoaktywna (na leśne ochłodzenia) jest tworzona w kolorach zieleni leśnej. Kurtki myśliwskie muszą być przede wszystkim ciepłe i dopasowane do parametrów myśliwych.


Za najdroższe okazy przeznaczone do noszenia właśnie myśliwym chętni będą musieli płacić do dwóch tysięcy złotych. Cienkie kurtki z polaru dostaniemy od stu złotych, a w wersji z odczepianiem rękawków (walory kamizelki przydają się na ciepłe dni lata) sprzedawcy poproszą o kilkaset złotych.

Obojętnie czy jesteśmy typowym myśliwymi, czy pracujemy w służbach leśnych - ubrania, które nosimy, powinny być relatywnie wysokiej jakości, w barwach maskujących, które dopasowują ludzi do przyrody. Te zabiegi nie tylko gwarantują większe bezpieczeństwo, ale też komfort przy dłuższych rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie częścią natury, nigdy kierownikiem i tego warto się trzymać.