You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Jak ciekawie spędzić czas w czasie ferii zimowych?

on Jan 27, 2022
Obecnie są tego typu zimy, gdy brakuje śniegu przynajmniej w większych miasteczkach. W tym czasie możemy oglądać tv lub siedzieć przy komputerze. Jednak jest dużo metod na spędzenie wolnego czasu w zimie.


Doskonałym pomysłem na ferie może być wyjście na lodowisko.
W każdym dużym mieście jest jakakolwiek ślizgawka, przy której moglibyśmy wypożyczyć łyżwy. Czasami również można by wypożyczyć zabawnego pingwina, jaki jeździ na płozach, żeby nie wywracać się za często. Jest to doskonała zabawa tak dla dzieci jak i dla ich opiekunów. W czasie ferii w wielu szkołach urządzane są akcje "Ferie w miasteczku".

Przeczytaj bez lęku ten udostępniony tu artykuł. Opisuje on pokrewną kwestię, więc z pewnością też będzie według Ciebie interesujący.

W ramach tego typu półkolonii organizowane są wycieczki do teatru, na wystawę czy też na pływalnię. W czasie ferii można pójść do kina lub urządzić sobie wieczór filmowy w domu i oglądać wówczas wszystkie nowości, których nie widzieliśmy w kinie. Świetną atrakcją dla dzieciaków może być wyjście na bal przebierańców. Na tego typu bal można pójść całą rodziną.


ferie
Author: Holger Wirth
Source: http://www.flickr.com


Znakomitym rozwiązaniem może być urządzenie warsztatów kulinarnych, w czasie których dziecko może przygotować dla przykładu zupę albo drugie danie z makaronu. Można by również zaaranżować wieczór karaoke z piosenkami, które najbardziej preferuje nasze dziecko. Wieczorem można znaleźć na mapie świata jakiś kraj i podróżować palcem po mapie. Można znaleźć na mapie jakąś śmieszną nazwę państwa i poszukać w internecie interesujących zdjęć oraz informacji o tym kraju. Znakomitym rozwiązaniem może być również układanie układanek. Niechaj to będzie wiele pudełek pożyczonych od sąsiadów lub kolegów dzieciaków. Warto ułożyć tego typu puzzle wszystkie jednocześnie na podłodze albo na rozkładanym biurku.
Można by także wybrać się z dzieciakami do restauracji oraz pokazać im ciekawe potrawy z kuchni tajskiej lub chińskiej. Można także spróbować potraw, jakich ani razu jeszcze nie jedliśmy. W czasie ferii można także zaplanować letni urlop.