You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Gdzie można znaleźć polecany sprzęt dla myśliwego?

on Jan 26, 2022
Rosną szeregi myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej kobiet, księży a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. Upodobaliśmy sobie łowiectwo. Łowiectwo - nie myślistwo, gdyż ten termin oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zachowanie wszelakich gatunków oraz właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety wielkie szkody rolnikom i leśnikom, dlatego też nieunikniona jest nieustająca obserwacja ich szeregów.


na polowaniu
Author: TheTurducken
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z łukiem i czający się na swą zdobycz. To zupełnie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska czy gadżety strzeleckie. Prawdziwy myśliwy dba również o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody oraz dobrego samopoczucia w czasie polowań.

Jeżeli interesuje Cię opisywana tematyka, to poczytaj tutaj inne dane na omawiany temat. Będą równie wciągające i zostaną Ci w głowie na długi czas.

Nie musimy chyba nikomu opisywać dyskomfortu jaki pojawia się po parogodzinnym spacerze w niewygodnych butach czy przemoczonej odzieży.


Wszystkie te elementy garderoby są bardzo ważne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie? Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów i ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wysoka odporność i izolacja termiczna to najbardziej istotne zalety kurtki myśliwskiej. Membrana zapewnia nam 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo przydatnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com
Ocieplany, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, iż możemy je nosić cały rok. Zatem zasadniczym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, musi być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Odpowiednio dobrana odzież na polowania pozwoli nam na bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.