You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Gdzie kupić fajne prezenty z wyjazdu do Krakowa?

on Oct 8, 2020
Wczasy w Krakowie to oglądanie tych miejsc w przestrzeni miejskiej, które kojarzone są zwykle z wycieczkami szkolnymi. Ważne zabytki ”zaliczane” są jako punkt obowiązkowy na samym początku wycieczki. A potem pozostaje wolna chwila na przyjemności. Jedną z nich mogą być zakupy.


Kraków Rynek
Naturalnie to, czy będziemy z nich zadowoleni, zależy w ogromnym stopniu od tego, co planujemy kupić. Regionalne dekoracje do mieszkania czy rustykalne akcesoria do kuchni na pewno dostaniemy w centrum miasta, Sukiennicach, okolicach Rynku, na Kazimierzu czy w małych punktach z pamiątkami. Obrazy, prace plastyczne albo inne formy sztuki tradycyjnej obejrzymy w galeriach artystycznych, których w Krakowie nie brakuje. Jeżeli lubimy przywozić pamiątki w postaci biżuterii, złotników jest w Krakowie naprawdę mnóstwo. Co ciekawe, nadmorski bursztyn może być tu kilkukrotnie tańszy niż nad morzem. Natomiast jeżeli ktoś przyjechał do grodu Kraka po ubrania, zakupy w tym mieście może zrobić w kilku galeriach i pasażach handlowych. Niektóre z nich są naprawdę spore i ich obejście może zająć długie godziny. Można zakupić także chociażby .

Kraków smok wawelski
Author: Pawel Loj
Source: http://www.flickr.com
Poza punktami sprzedającymi świetne jakościowo regionalne wyroby nawiązujące do galicyjskiej przeszłości, których – szczerze mówiąc – nie ma zbyt wiele, galeria handlowa nie ma ciekawszej oferty niż to, co możemy kupić w każdym większym mieście, czyli sklepy sieciowe. Można w nich zakupić np.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (https://www.eccotravel.eu/nepal/), a zapewne zdobędziesz bardzo dużo fascynujących informacji na ten wątek.

KRUPS Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP1008 Barcelona w Znane marki, polskie i zagraniczne, lokują swoje punkty wszędzie i akurat tym Kraków nie wyróżnia się na tle innych, większych, polskich miast. Jeżeli ktoś liczy na oryginalne projekty wschodzących polskich projektantów, Kraków, słynie z tego, że jest to miasto artystów, może go zawieść. Za to osoby ceniące sobie luksusowe marki zagraniczne na pewno wylądują na Rynku Głównym w dwóch kamienicach, w których swoje siedziby mają ekskluzywne butiki. Jeśli ktoś chciałby opuścić Kraków z torbą z regionalnymi specjałami spożywczymi, może nabyć bajgle z różnymi dodatkami (mak, sezam, ser żółty), oscypki, inne serowe wyroby owcze i kozie i mocno wędzoną kiełbasę lisiecką.

Zakupy w Krakowie mogą być udane, jeżeli wiemy, czego szukamy i jeżeli uda nam się nie wpaść w pułapki zastawione na turystów – sztucznie podnoszone ceny, sprzedawanie produktów gorszego gatunku jako unikatów i oferowanie nieudolnie wykonanego rękodzieła jako wyjątkowych prac znanego lokalnego artysty.