You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Gdy w Polsce wciąż jest chłodno, trzeba uciec na południe — na Cypr

on Jan 25, 2022
Każdy z nas śni już o tym, by w końcu zaczęło być cieplej. Kupmy zatem bilety lotnicze do Larnaki.


Pewnie nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, ponieważ nie jest to stolica Cypru.
pogoda
Author: Stefan Fussan
Source: http://www.flickr.com


Jednak latają tam bezpośrednie samoloty z Polski i już po krótkim czasie możemy cieszyć się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście jest ładna promenada wzdłuż plaży i kilka ciekawych miejsce wartych odwiedzenia. Możemy na przykład zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków.

Po przeczytaniu publikowanego artykułu sprawdź, jakie informacje posiada solidna witryna (http://www.hotelaltus.pl/imprezy), która również Cię z pewnością zaciekawi, ponieważ informacje na niej są nie mniej atrakcyjne.

Jednak, jeśli mamy zamiar na Cyprze spędzić więcej niż cztery dni, to dobrze byłoby, byśmy wypożyczyli Auto i odkryli więcej. Larnaka wydaje się być świetnym miejscem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale też do miast, które są usytuowane na południowym-zachodzie Cypru. I tak przykładowo mamy szansę, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu przepięknie. Możemy podziwiać widoki i skały. Dalej na zachód jest Pafos. Tu warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi i piękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może warto wjechać w głąb kraju. Górzysty Cypr wydaje się być całkowicie inny aniżeli nadmorskie miasta. Tu życie biegnie powoli w malutkich wioskach.
W kawiarenkach wypijemy mocną kawę oraz przekąsimy również pyszne specjały. Tubylcy pewnie będą się nam przyglądać z zainteresowaniem, ponieważ nie zapuszcza się tu zbyt dużo obcokrajowców.