You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Egzotyka na milion sposobów, czyli niezwykłe wakacyjne wypady w azjatyckim wydaniu

on Dec 30, 2021
O zmiennej polskiej aurze można sporo usłyszeć, zarówno oglądając prognozę, jak i podczas dyskusji prowadzonych przy grillu. Kiedy wyjeżdżamy na wczasy nad Bałtyk bądź na Mazury, to zazwyczaj pragnęlibyśmy wszystko zaplanować w drobnych szczegółach. A w końcu na pogodę nie mamy w ogóle wpływu. Stąd tak chętnie udajemy się w te miejsca, gdzie słońce świeci prawie cały rok. Jednakże opalanie się na bajecznie pięknej plaży może w którejś chwili się znudzić. Z tego powodu najrozsądniej pojechać tam, gdzie nie brakuje niezwykłych miejsc do zwiedzania.
W czasach PRL-u słowo egzotyka miało wiele znaczeń. Egzotyczny na pewno był poniekąd również towar w supersamach, a egzotyczne wycieczki w trakcie wakacji kończyły się tak naprawdę nad Balatonem ( więcej). Natomiast obecnie wymieniony wyraz nabrał całkowicie innego znaczenia, o czym bardzo dobrze wiedzą żadni wrażeń podróżni. Chociaż egzotyka przeważnie łączy się z eskapadami na zamorskie kontynenty, to całkiem niedaleko, bo na granicy Europy oraz Azji, nie brak miejsc, które można bez obaw określić tym mianem. Kiedy ktoś chce tego lata zobaczyć takie zakątki, to wystarczy, że poleci do Turcji lub odwiedzi jedną z położnych w sąsiedztwie wysp.
wyspa
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
Turcja pozostaje państwem, gdzie od wieków ścierały się różne kultury. Zresztą do dzisiaj można tam podziwiać pozostałości budowli wzniesionych przez budowniczych mówiących wieloma językami. Do dzisiejszych czasów dotrwały także i obiekty w nienaruszonym stanie. Zaliczają się do nich na pewno meczety, cerkwie czy chrześcijańskie kościoły. I jeśli ktoś nie planuje spędzać czternastu dni wakacji w kurorcie, to raczej nudzić się nie musi. Z kolei podróż do Turcji, a dokładniej do jednego z miast tego państwa, zajmie ledwie kilka godzin, jeśli tylko turyści zapłacą za bilety lotnicze Warszawa Stambuł albo Kraków - Ankara. W XXI wieku nade wszystko zależy nam na komforcie czy szybkości podróżowania, choć jeśliby dziś nadal jeździł legendarny Orient Express, to z pewnością nie brakłoby wczasowiczów czy globtroterów, którzy pragnęliby nim podróżować.
wyspa
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Jedną z piękniejszych wysp Morza Śródziemnego pozostaje Cypr. Turyści spragnieni wspaniałych widoków oraz prawdziwie egzotycznej, a równocześnie zdrowej kuchni czy wyjątkowych atrakcji nie poczują się zawiedzeni. Identycznie jak w Turcji, tak i tu można podziwiać obiekty zabytkowe liczące setki lat.

Jeżeli Twoim zdaniem prezentowany artykuł jest ciekawy, to zobacz też pomocne źródło, które posiada interesujące informacje - one z pewnością Cię zajmą.

Prócz tego trzeba koniecznie zobaczyć cuda przyrody w malowniczym parku narodowym ( dodatkowe informacje). Ponieważ Cypr jest wyspą, podróżni mogą tam dotrzeć jedynie drogą morską albo powietrzną. Jeśli ktoś obawia się sztormowej pogody w dniu przyjazdu, to wybiera podróż liniami lotniczymi. Loty do Cypr z dużych miast Polski nie są w końcu rzadkością, a ten sposób podróżowania zyskał duże grono zwolenników.