You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Dowiedz się jak wybrać odpowiednie opony samochodowe, dzięki którym bez problemu dotrzesz w każde miejsce.

on May 4, 2022
Jeśli wybierasz się z bliskimi w daleką podróż powinieneś być pewny, że Twój pojazd jest sprawny i bezpiecznie dojedziecie do określonego celu. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by ze spokojem wyruszyć w drogę.

Opona do samochodu osobowego
Source: http://www.flickr.com
Przegląd samochodu (www.stacjakontroli.wroclaw.pl/) Przed podróżą obligatoryjnie musisz upewnić się, czy Twój samochód ma ważny przegląd techniczny. Aktualne badania techniczne są warunkiem, który musi spełnić każdy pojazd, aby był dopuszczony do jakiegokolwiek ruchu. To swoista gwarancja, iż samochód jest bezpieczny i sprawny. Jeżeli nie masz ważnego przeglądu albo do następnego badania zostało Ci niewiele czasu,obowiązkowo udaj się do punktu kontroli pojazdów. Powinieneś to zrobić bardzo szybko. Nie należy w ogóle dopuszczać do takiej sytuacji, w której Twoje badania techniczne są nieważne. To bardzo niebezpieczne i niezgodne z prawem. W momencie gdy jeździsz bez ważnego przeglądu, stanowisz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników ruchu drogowego.Po co są badania techniczne? Podczas badań specjalista testuje między innymi stan oświetlenia Twojego pojazdu. (Warto zauważyć, że diagnosta sprawdza także ustawienie świateł). Oświetlenie powinno być sprawne i funkcjonować bez problemu. Wyobraź sobie, co by się mogło wydarzyć, gdyby nagle, podczas nocnej podróżny na autostradzie albo na zwykłej szosie, światła Twojego samochodu zepsuły się i odmówiły posłuszeństwa? Mogłoby dojść do tragedii. Następnymi rzeczami, podlegającymi sprawdzeniu są: hamulce, stan amortyzatorów, luzy w elementach zawieszenia. Niezwykle istotną sprawą jest także stan ogumienia samochodu. Diagnosta sprawdza specjalne wskaźniki świadczące o zużyciu opon (wejdź tu). Jeśli opony nie przejdą testu, należy je wymienić.
Jak odszukać dobry sklep z oponami?
Jeżeli nasze opony są znacznie zużyte powinniśmy wymienić je na nowe. Ale w jaki sposób znaleźć sprawdzony NetCar sklep z oponami? Najważniejsza rada: w dobrym sklepie znajdziesz tylko produkty od sprawdzonych producentów. Kupisz tu na przykład opony Kleber (zobacz tutaj) i opony Continental. Podczas zakupów nie patrz na cenę. Tutaj najistotniejsze jest Twoje bezpieczeństwo.

Dlaczego powinno się zaopatrzyć się w droższe opony, pochodzące od popularnych producentów?
Powód jest prosty. Znane marki stale pracują nad jakością swoich produktów. Angażują sprawdzonych inżynierów, aby ulepszać swoją ofertę. Ich opony sprawdzają się zazwyczaj nie tylko w przewozie osób, ale ale również w transporcie towarów i materiałów budowlanych. Ponadto używanie dobrych opon wpłynie korzystnie na stan naszego portfela, ponieważ dobre opony zmniejszają zużycie paliwa i elementów konstrukcyjnych pojazdu, ale, co jest najbardziej istotne, gwarantują nam bezpieczeństwo, które jest bezcenne.