You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Doskonały weekendowy wypad

on Dec 21, 2021
Jeśli zastanawiamy się, gdzie pojechać na weekend, dobrze jest zdecydować się na miejscowość, która jest atrakcyjna tak latem, jak i w zimie. Zyskamy wtedy gwarancję, iż będziemy się doskonale bawić.


wiele osób szuka cichego odpoczynku wśród zieleni.
Modny stał się ostatnio aktywny wypoczynek. Zawoja proponuje to oraz wiele jeszcze więcej. Jeżeli ciekawią nas najlepsze noclegi Zawoja oferuje kilka ciekawych punktów do sprawdzenia. Do owej wsi dobrze jest wybrać się zarówno w lecie jak w zimie. W lecie istnieje parę atrakcji do zwiedzania oraz ciekawe piesze szlaki. Można się również pokusić o zdobycie szczytów kilku pobliskich gór. W zimie można tutaj z sukcesem uprawiać klasyczne sporty zimowe. Dzięki spokojnemu klimatowi to także doskonałe miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje.


domy wielorodzinne
Author: Baumit Sp. z o.o.
Source: Baumit Sp. z o.o.


las
Author: Mig Gilbert
Source: http://www.flickr.com


W pobliżu Zawoi działa interesujący skansen etnograficzny, gdzie obejrzeć możemy stare chałupy i kuźnie. Możemy z nich się dowiedzieć, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców tej okolicy. Funkcjonuje tam również skansen Babiogórski, jaki pomaga się zapoznać z typowym życiem okolicznych górali. Warto także zobaczyć drewniany kościół stojący po środku Zawoi. Interesująca jest również Kaplica Świętej Anny, która umieszczona została na cmentarzu. Kapliczka jest cała z drewna, na niej natomiast są rzeźby z pierwszego cmentarza w Zawoi. Nie sposób również nie obejrzeć elektrowni wiatrowej, która jest doskonałym przykładem na ekologiczny akcent w tym regionie. Jeżeli interesują nas zatem idealne noclegi Zawoja oferuje sporo komfortowych miejsc.
Rzecz jasna trzeba zwiedzić chociaż część babiogórskiego parku narodowego. Napotkać tam możemy ciekawe zwierzaki oraz rośliny.

Chcesz zobaczyć kolejne obfite w informacje artykuły? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://hotelaltus.pl/), która z całą pewnością posiada cenne dane!

Jak widać nawet mała miejscowość oferować może sporo atrakcji.