You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Doskonałe miejsca w naszym kraju na spędzenie letniego wypoczynku

on Apr 8, 2022
Szwajcaria Kaszubska jest jedną z części składowych Pojezierza Kaszubskiego. Bajecznie ukształtowany krajobraz, znajdujące się tu licznie szlaki rowerowe, wodne oraz narciarskie sprawiają, że do tej części naszego kraju każdego sezonu przybywają wielkie ilości turystów, którzy pragną wypocząć z dala od zgiełku ogromnych miast.
Szwajcaria Kaszubska jest regionem bardzo niezwykłym. Na turystów czeka na tym obszarze blisko siedemset jezior otoczonych gęstymi lasami.

Nie wiesz, czy prezentowany tekst jest tym, czego szukasz? Odpowiedź brzmi: tak - gdyż te rekomendowane informacje (https://naturalhotel.pl/restauracja) zawierają przydatne dane. Kliknij tu oraz przekonaj się sam.

To prawdziwy raj dla wędkarzy i grzybiarzy. W tutejszych jeziorach spotkać można okonie, sielawy i szczupaki. Latem lasy pełne są grzybów i jagód. Gościnni mieszkańcy wyjątkowo chętnie witają przyjeżdżających tutaj z całego kraju, a coraz częściej także spoza Polski, turystów. Większość z nich jako pamiątkę ze spędzonych tutaj wakacji przywozi wykonywane ręcznie tabakiery. Szwajcaria Kaszubska kryje wiele magicznych miejsc, jednym z nich jest Chmielno – jedna z cieszących się największą popularnością miejscowości o charakterze wypoczynkowym na Kaszubach, określana nieraz kaszubskim Saint-Tropez. Przyjeżdżających turystów witają dwa bajeczne jeziora – Kłodno, Białe – oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.
jezioro
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com


Cieszącą się niezwykłą popularnością miejscowością turystyczną Kaszub są Wdzydze. Przez miasteczko to wiedzie znakowany kolorem czerwonym Szlak Kaszubski. Szlak Kaszubski przebiega przez najpiękniejsze części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Wzgórza Szymbarskie. Największy rozgłos nadał jednak miejscowości najstarszy na terenie naszego kraju skansen, czyli Kaszubski Park Etnograficzny. Dogodne położenie nad jeziorem sprawia, że miejsce to jest licznie odwiedzana przez turystów. Nie ma się więc co dziwić, że mieszkańcy zadbali o zbudowanie bardzo dobrej bazy noclegowej i gastronomicznej.Przybywający turyści mogą liczyć na noclegi Wdzydze proponuje je zaś w licznych pensjonatach, domach wypoczynkowych oraz wczasowych, w gospodarstwach o charakterze agroturystycznym. W lecie turystów jest jednak tak wielu, że trzeba rezerwować wcześniej noclegi Wdzydze bowiem jest teraz wyjątkowo popularne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie pozostaniemy bez noclegu i zostaniemy tam dłuższy czas. Kaszuby są tak piękne, że naprawdę trzeba tam przyjechać na więcej niż tylko na jeden dzień. To obszar naszego kraju, w którym każdy bez wątpienia znajdzie dla siebie coś naprawdę godnego uwagi.