You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Domy na wtórnym rynku. Jak bezpiecznie kupić?

on Jul 4, 2021
Pragniesz mieć własny, aczkolwiek miast budować, wolisz zakupić gotowy, stary dom? Używany, ale w znakomitym stanie, starszy i tańszy? Oto wskazówki, jak nabyć dom na rynku wtórnym.


Wyśniony dom w żadnym razie nie musi być nowy - postawiony przez nas czy też przez dewelopera.
rzeszów
Source: pixabay


Nadzwyczaj często na wtórnym rynku pojawiają się nieruchomości, jakie wabią ceną, ciekawym wyglądem albo lokalizacją jak np. domy Legionowo. Inwestycja w istniejącą posiadłość może być doskonałą alternatywą, pod warunkiem że dokładnie poznamy jej negatywy oraz atuty. Kiedy znajdziemy interesujący nas stary budynek wraz z działką, nie możemy podejmować decyzji pod wpływem chwili, tylko bez emocji szczegółowo sprawdzić jak też przeanalizować wszelkie dane na temat stanu prawnego nieruchomości, osiągalnych dokumentów i stanu technicznego domu. Co więcej, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy budynek i parcela w aktualnym kształcie odpowiadają naszym potrzebom, czy też konieczna będzie adaptacja.


standard
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com


domy legionowo
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com


W wypadku domów w dobrym stanie wstępną ocenę możemy uskutecznić sami. Jeśli jednak pojawiają się jakieś wątpliwości co do kondycji budynku, warto skorzystać ze wsparcie inżyniera z uprawnieniami, który prawidłowo zinterpretuje pojawiające się ślady zawilgocenia bądź rysy. Częstokroć dysponuje on sprzętem umożliwiającym m.in. określić poziom wilgoci bądź sprawdzić działanie wentylacji. Ponadto wskaże miejsca, w których powinno się wykonać odkrywki.
W umotywowanych przypadkach zaleci badanie test antygenowy z zaświadczeniem termowizyjne czy też dokładniejszą ekspertyzę techniczną tych elementów starego domu, które mogą wywoływać kłopoty w przyszłości.