You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego warto wybrać się do Chorwacji i w jaki sposób w tamto miejsce dojechać?

on Jan 22, 2022
Państwo, które przedstawimy w niniejszym artykule, w obecnym roku ponownie ma szansę stać się europejskim rajem dla odwiedzających. Dzięki swej ciekawej lokalizacji i bardzo dużej ilości atrakcji, przyciąga już nie tylko majętnych i średnio majętnych odwiedzających.


Podczas wakacji Chorwacja planuje, że odwiedzi ją ponad 1000000 turystów.
W obecnym, tak jak co roku, jeszcze większa, kilkuset tysięczna grupa turystów z Polski. Ponadto państwa europejskie zgodnie ukazują Chorwację jako najbezpieczniejszy kraj dla odwiedzających. To naprawdę tylko niektóre z wielu zalet urlopu w Chorwacji. Ten kraj ma największą ilość różnorodnych rozrywek dla rodzin, z dosyć łatwo dostępnych kierunków turystycznych. Najważniejsze atrakcje oferowane są za stosunkowo niewielką cenę. Można tam spędzić wakacje (zobacz: wakacje 2022 all inclusive) na morzu, w głębi lądu albo w górach. Zwiedzając ten niezwykle interesujący kraj, możemy wybrać jako środek lokomocji równie dobrze auto, jacht, jak i dla przykładu rower.


Chorwacja
Author: Scott Wylie
Source: http://www.flickr.com


Sprawdziliśmy, jak może wyglądać dojazd do Chorwacji, odpoczynek na lądzie oraz na morzu w cenach i liczbach. Bardzo ważna zaleta Chorwacji to jej bliska odległość, ponieważ leży jedynie 800 kilometrów od granicy Polski. Dojazd do niej to jedynie kilkanaście godzin jazdy po nieźle przygotowanych drogach. Moglibyśmy także zdecydować się na nieco tańszą, lepszą drogę przez Słowację oraz Węgry lub szybką drogę przez Czechy, Austrię i Słowenię. Na autostradach zapłacimy odpowiednio za winiety na 10 dni 12,5 Euro w Czechach, 9 w Austrii, 10 w Słowacji, około 19 na terenie Węgier i 15 Euro w Słowenii.
Autostrady w Chorwacji są w stawkach podobnych do polskich, a opłatę uiszczamy na bramkach autostradowych. Jako że w Chorwacji nie obowiązują Polaków wizy, podróż jest bez odpraw granicznych aż do Słowenii oraz Chorwacji, gdzie będą skontrolowane nasze dowody osobiste lub paszporty.