You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego warto być harcerzem?

on Feb 9, 2020
Nieomalże każdy, kto kiedykolwiek należał do harcerstwa rozpamiętuje niezwykle pozytywnie owe czasy. Harcerstwo cały czas cieszy się niezwykle dużym zaufaniem pośród społeczeństwa.


Dlaczego warto zostać harcerzem? Odpowiedź na owo pytanie jest względnie prosta.


apteczka pierwszej pomocy
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com
danie
Author: CityTree עץבעיר
Source: http://www.flickr.com


W harcerstwie przeżywamy prawdziwą szkołę życia.

Nasz link do www mauritius last minute zaskoczy Cię niezwykle optymistycznie. Znajdziesz tam ogrom szczegółowych postów. W takim razie nie zwlekaj i wejdź tam!

Uczestnicząc w zbiórkach i rzecz jasna obozach, ucząc się rozbijać namiot, czy też uczestnicząc w grach terenowych nabywamy bezcenne umiejętności, jakie procentują w naszym dalszym życiu. Nauczamy się samodzielności oraz zaradności. Odpowiedzialności za zlecone zadanie, pracy w grupie, jej przewodzenia a także wspólnego osiągania celów.


praca w grupie
Source: flickr.com


Nierzadko można słyszeć głosy, że harcerstwo to wyłącznie gonienie po lesie w krótkich spodniach (jeśli idzie o dziewczęcia będzie to spódnica harcerska). To jednakże coś o wiele więcej.

Ten artykuł jest niesamowicie wciągający? Jeżeli też tak uważasz, to wejdź na pełny raport (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-spodnie), który posiada podobnie ważne dane.

Właśnie dzięki robocie setek wychowawców to gonienie po lesie posiada głęboki sens. Kształtuje w nas skłonność do działania na bardzo wielu płaszczyznach. Przynosi umiejętności, jakie pomogą nam w życiu dorosłym odnaleźć się na rynku pracy, również odpowiedzialności jako obywatela, świadomego swych obowiązków, lecz także praw. Porównując do innych zajęć pozalekcyjnych, jest to jedna z tańszych możliwości spędzania wolnego czasu. Członkowskie składki to ledwo kilka złotych na miesiąc, co w przypadku zbiórek 4 razy na miesiąc i innych dodatkowych zadań w trakcie roku jest sumą niedużą.


Koszt jaki czeka wszelkiego rodzica malucha chcącego być harcerzem bądź harcerką to zakup munduru, tu w zależności od drużyny będzie to koszt około 150 zł za cały komplet.