You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego turyści bardzo lubią piękne, tajemnicze Bieszczady, noclegowa baza w tym rejonie

on Apr 28, 2021
Jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, a na pewno najbardziej dzikim i odludnym, są Pieniny. Góry te leżą w południowo wschodnim rejonie Polski, nie zaliczają się do bardzo wysokich, bo najwyższy wierzchołek będzie miał niewiele ponad 1300 metrów, ale nie da się im odmówić niesamowitego uroku.
polańczyk
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
Dla mniej wprawionych turystów są też trochę niebezpieczne, bo pienińskie szklaki niekiedy są dość trudne, a z powodu dużej niedostępności trzeba sobie samemu radzić w niesprzyjających sytuacjach. Turyści którzy odwiedzają Pieniny lubią je przede wszystkim za brak przejawów cywilizacji i ciężko do spotkania gdzie indziej bliskość z naturą. W Pieninach nie ma przepełnionych deptaków, na jakich lansują się najróżniejsze gwiazdki, ani czterogwiazdkowych hoteli.

Jeżeli według Ciebie ten artykuł jest pasjonujący, to zobacz także pomocne źródło (https://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni.html), które posiada absorbujące dane - one niewątpliwie Cię zajmą.

Wszystko nie jest jeszcze skomercjalizowane, w miejsce to przybywają ludzie, którzy rzeczywiście chcą poczuć piękno i magię tego regionu, a nie ci, którym zależy na pokazaniu się. Widać to zresztą doskonale po szlakach pienińskich, w szczególności tych znajdujących się na uboczu. Nie spotka się na nich tłumów turystów, jak ma to miejsce w innych górach, lecz prawdziwych turystów, którzy bardzo dobrze wiedzą, po co przyjechali do tego miejsca - szlaki turystyczne szczawnica.
Pieniny
Source: www.morguefile.com
Lecz nawet jeśli Pieniny są uznawane za dzikie i niedostępne, to nie można powiedzieć, że są nieprzyjazne turystom. Wręcz przeciwnie, są oni zawsze chętnie widziani, ale różnica między Pieninami a pozostałymi regionami kraju jest taka, że nie istnieje tam wszechobecna komercja. Jest to bez wątpienia ogromna zaleta tego miejsca, i właśnie dzięki temu góry te mają wierne grono ludzi, którzy je wręcz kochają. Jedyną okolicą, w której niestety można zobaczyć tę niespotykaną w innych częściach pienin komercję, jest Solina.

Te ciekawe treści posiadają swą kontynuację. Pragniesz ją poznać? Więc idź do strony hotele w zakopanem i tam rozkoszuj się nowymi tematami.

Miasteczko to leży przy postawionej przed kilkoma dekadami zaporze, i stało się nieformalną turystyczną stolicą tego regiony, co roku przyciągającą tysiące turystów. Baza noclegowa tego rejonu w dużej mierze skupia się właśnie dookoła tego jeziora, proponując sporą ilość pensjonatów i prywatnych kwater, ale pieniny noclegi - zobacz: noclegi w szczawnicy, schroniska na górskich szczytach.