You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego naprawdę warto jest udać się do miasta o nazwie Obzor?

on Apr 27, 2022
Wakacje w Bułgarii to bardzo dobra propozycja dla tych osób, które są spragnione słońca i pięknych krajobrazów. Na wybrzeżu Morza Czarnego nie sposób uskarżać się na nudę.


Jest to najlepsze miejsce na rodzinne wakacje, plażowanie czy też uprawianie różnorodnych sportów wodnych.
Do grupy najpopularniejszych kurortów w tym regionie zalicza się na pewno miasto o nazwie Obzor. Jest to nieduże miasteczko bardzo malowniczo zlokalizowane pomiędzy zboczami Starej Płaniny i brzegiem Morza Czarnego. Mieści się w odległości około 60 kilometrów od Warny oraz ok.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym ciekawym wpisem? Świetnie. Zatem zapraszamy - kliknij w link hotel na podlasiu i przejdź do nowej witryny po szczegóły.

75 kilometrów od Burgas. Jego korzenie sięgają czasów antycznych, kiedy to nosiło nazwę Navlohos, Heliopolis i Templum Jovis. Heliopolis w tłumaczeniu z języka greckiego oznacza Miasto Słońca - takie właśnie określenie odnośnie Obzoru jest spotykane również dzisiaj, gdyż miejscowość ta bardzo się wyróżnia najwyższą w całej Bułgarii ilością dni słonecznych. Współczesny Obzor oferuje wszystkim odwiedzającym wiele atrakcji i sposobów spędzania czasu. Zarówno dla dzieci, jak i dla osób pełnoletnich.


Obzor
Author: Juanedc
Source: http://www.flickr.com


Ma doskonale rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, na którą zawierają się m.in. hotele, parki rozrywki, liczne lokale czy też centra handlowe. Z naszego kraju najszybciej można by się tam dostać samolotem, z lądowaniem w Burgas lub w Warnie. Lot do Bułgarii zajmuje ok. 2,5 h. Wybierając się do Obzoru, najkorzystniej zabrać ze sobą Euro oraz na miejscu zamienić je na walutę Bułgarii, czyli Lewę. 1 BGN to około 2,14 zł - jest to stan z dnia 6 marca 2018 roku. Kurs Euro i Lewa są bardzo powiązane, zatem w kantorach przelicznik jest zawsze taki sam: 1 Euro to około 1,95 BGN. Jeżeli z kolei chodzi o ceny w Obzorze, to kształtują się one na podobnym poziomie jak ogólne opłaty w Bułgarii. Trzeba nastawić się na mniej więcej takie koszty, jakie są w Polsce.
Obzor był już w starożytności, dlatego też często wyłania się pytanie: co należałoby obejrzeć w Obzorze. Wbrew pozorom antyków jest tu jak na lekarstwo, gdyż to miejsce rozbudowano na potrzeby turystyki masowej.