You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego żeglarstwo jest tak popularnym sportem, co trzeba zrobić aby zacząć pływać

on Mar 12, 2022
Żeglowanie to sport, jaki zdobywa coraz większą popularność. Duży wpływ ma na to między innymi zwiększająca się propozycja wynajmowania jachtów, zarówno na przepięknych Mazurach u nas, jak również w nieco cieplejszych rejonach Morza Śródziemnego. Jednak wchodząc na łódkę trzeba mieć świadomość tego, że woda wymaga umiejętności oraz pokory. Nie da się do niej podejść z lekceważeniem, bo może się to skończyć jakąś tragedią, a z pewnością należy mieć odpowiednie umiejętności i wiedzę.


Nawet jeśli będzie się chciało pływać niedużą łódką, to powinno się nauczyć nią pływać, zapoznać się z przepisami związanymi z żeglarstwem i co najważniejsze ich przestrzegać. Na szczęście aktualnie zrobienie odpowiedniego kursu nie jest żadnym problemem. W każdym większym mieście będą one organizowane, jeżeli ktoś będzie chciał, to może się także w czasie wakacji udać na obóz, podczas jakiego zdobędzie wszystkie niezbędne umiejętności. Na podobnej zasadzie organizuje się rejsy szkoleniowe po Bałtyku. W czasie ich trwania również można nauczyć się wszystkiego i zdać egzamin na dany patent.
Bałtyk
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com


Szkolenia organizuje się różnymi metodami, lecz zawsze obejmują one określony zestaw teorii i poznanie zasad bezpiecznego pływania. W wielu szkołach trwają przez okres kilku miesięcy, w czasie jakich kursanci zapoznają się z teorią, a kiedy się zrobi nieco cieplej, to zaczynają z zajęciami na wodzie. Odpowiednie przygotowanie uczestników jest bardzo ważne dla ich przyszłego bezpieczeństwa, dlatego też wybierając szkołę należy zwrócić uwagę na to, jak jej kursy przebiegają. Skończenie kursu daje możliwość samodzielnego pływania i dla niejednej osoby stanowi raptem wstęp do dalszej nauki.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc naciśnij tu (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/rooms-suites/) i oglądaj nawet bez końca następne fachowe wątki.Planując kolejne wyprawy żeglarskie będzie się nabywać nowe doświadczenia i szlifować swoje żeglarskie umiejętności, a to wszystko dlatego, żeby pływać bezpieczniej i być zadowolonym z tego, co się robi. Dla niejednej osoby zakończenie tego typu kursu to zaledwie początek przygody, która może trwać nawet resztę życia i nie powinna się nigdy znudzić.