You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Długi weekend na Mazurach - dlaczego warto?

on Nov 6, 2018
Mazury to idealne miejsce, by odpocząć, złapać kontakt z naturą i spędzić wakacje. Dzięki pięknu naturalnego otoczenia, czystemu powietrzu, różnorodności zabytków i atrakcji, które czekają na turystów, Mazury co roku przyciągają tłumy, które niezwykle chętnie zjeżdżają w ten uroczy zakątek Polski.


Zainteresowanie wypoczynkiem na Mazurach jest bardzo duże. Często zdarza się, iż noclegi na weekend majowy są trudno dostępne już z początkiem roku kalendarzowego.

Czy po przeczytaniu tego tematu posiadasz wątpliwości? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz poznaj więcej informacji odnośnie publikowanej tematyki.

Poszukując wyszukiwarce noclegów: mazury wakacje 2016, można się przekonać, iż w niektórych ośrodkach wypoczynkowych, stali klienci dokonali rezerwacji tuż po ostatnim pobycie. Mazury to kraina jezior, która słynie z nich nie tylko w naszym kraju. Największe z nich – Mamry i Śniardwy to raj dla miłośników sportów wodnych.

Odpoczywać można na Mazurach w domkach położonych tuż nad samymi brzegami jezior, hotelach i pensjonatach, polach namiotowych lub prywatnych kwaterach. Każdy, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę ze sportami wodnymi, może wypożyczyć wszelki niezbędny sprzęt, a nad bezpieczeństwem wypoczywających w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, czuwa w sezonie MWOPR.
jezioro
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com


Ponadto Mazury mogą poszczycić się, poza pięknem przyrody oraz bogactwem miejsc do wypoczynku, także innymi atutami, które sprawiają, iż czasami ciężko o noclegi na weekend majowy. Niewątpliwie Mazury wakacje 2016 to świetnie pretekst, aby zobaczyć najsłynniejsze pole bitwy w Polsce - Grunwald, miejsce pokonania Krzyżaków. Na Mazurach nie można się nudzić, bo dla spragnionych zwiedzania czeka mnóstwo atrakcji. Są nimi cmentarze ewangelickie, zabytkowe dworki, pałace i parki.


Mazury to w okresie letnim też świetne miejsce atrakcji kulturalnych, które co roku przyciągają wielu swoich fanów. Do wydarzeń, które odbywają się tu regularnie, należą koncerty, jak Piknik Country, odbywający się w Giżycku Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty czy impreza dla fanów muzyki hip-hop w Ełku – Hip-Hop Tour. Oprócz atrakcji muzycznych, często organizowane są wydarzenia z udziałem kabaretów, na przykład Mazurskie Lato Kabaretowe oraz Mazurska Noc Kabaretowa. Co więcej, Mazury słyną również z rezerwatów przyrodniczych, a także Mazurskiego Parku Krajobrazowego.