You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Czy znasz nasze góry

on Aug 23, 2021
Cudze chwalicie swojego nie znacie – mówi polskie przysłowie, a odnosi się do zachwalania obcych, często dalekich krajów bez znajomości własnego podwórka, czyli swojego kraju. Tak istotnie można określić niektórych ludzi, którzy zwiedzili prawie cały świat, a nie mają pojęcia, gdzie są nasze polskie wspaniałe zakątki. Ktoś był w Alpach, a nie zna Sudetów? Tak czasami jest. Nigdy nie jest jednocześnie zbyt późno, więc można nadrobić tego typu zaległości i udać się do pięknego polskiego kurortu – Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba usytuowana jest w dolinie rzeki Kamiennej a także jej dopływów (Szklarki i Kamieńczyka), położona jest na wysokości 440-886 metrów n.p.m. Od południa nad miastem można podziwiać Szrenicę (jej wysokość wynosi 1362 m n.p.m.), tymczasem od północy możemy obserwować Góry [uprząż wspinaczkowa] Izerskie i Czarna Góra. Miejscowość weszła w skład Polski po II Wojnie Światowej. W 1945 roku nosiła nazwę Pisarzewiec.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz, co znajdziesz w ofercie (https://www.hotelmikolajki.pl/hotel/pokoje), która odnosi się do tej samej kwestii.

Ówcześni mieszkańcy narodowości niemieckiej zostali wysiedleni do Niemiec. W 1959 Szklarska Poręba uzyskała prawa miejskie.
Salon, BB Magnolia Apartments
Author: B&B Magnolia Apartments
Source: B&B Magnolia Apartments
Szklarska Poręba to najbardziej pokaźna stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku, rozpoznawalna i ceniona była już w połowie dziewiętnastego wieku. Warunki klimatyczne panujące w mieście przyrównuje się często do warunków, które panują w miejscowościach alpejskich, które są położone naprawdę wysoko - na wysokości nawet 2000 metrów n.p.m. Wykorzystują to sportowcy, którzy często trenują w Szklarska Poręba, organizują tu również obozy kondycyjne.

Miasto z powodu swoich walorów, wspaniałego ukształtowania terenu i klimatu zapewnia dużą bazę hotelową. Szklarska Poręba apartamenty są dostępne w wielkiej ilości, chociaż w szczycie sezonu zimowego musimy starać się o wcześniejszą rezerwację, gdyż zainteresowanie jest naprawdę duże. Tak samo wygląda sprawa ze szklarska poręba spa hotel.Te w większym stopniu elitarne hotele przeżywają prawdziwy najazd turystów. Hoteli w Szklarskiej jest na całe szczęście naprawdę dużo, a baza noclegowa stoi na wysokim poziomie, więc raczej każdy zainteresowany znajdzie w Szklarskiej Porębie miejsce na udany wypoczynek. Wzimę, identycznie jak w pobliskim Karpacz, wielką radość odnajdą tu narciarze, na których czekają ośnieżone trasy, jak i pasjonaci\zwolennicy nart biegowych – oferowanych jest wiele tras, jakie spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów. Polecamy też Szklarska Poręba noclegi. Zamiast więc po raz kolejny lecieć za granicę spróbuj spędzić urlop w polskich górach, na przykład w Szklarskiej Porębie. Naprawdę warto!