You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Czy wybierając się na Teneryfę musimy niepokoić się o śliczną pogodę?

on Feb 1, 2022
Na tej wyspie sezon turystyczny wcale się nie kończy, gdyż przez cały rok pogoda zachęca do odwiedzin. Nawet wtedy, kiedy u nas jest deszczowa jesień, na tej wysepce jest piękna pogoda.


Na pewno nie każdy sobie zdaje z tego sprawę, że Teneryfa ma niezwykle zróżnicowany klimat.
kuchnia - marina
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Wysepkę można podzielić symbolicznie na 3 części. Jest to zielona północ, spalone przez słońce południe wysepki i wulkaniczny środek. Inny krajobraz oraz czasem także pogodę można spotkać na jej południu, inny na północy. Dzieje się tak za sprawą wulkanu, który znajduje się w centralnym punkcie wysepki oraz jest trzecim najwyższym wulkanem na świecie, który jest umiejscowiony na wyspie. Południe Teneryfy jest suche i gorące oraz posiada niezwykle ascetyczny pejzaż. Im dalej w północną stronę, tym roślinność jest bardziej bujna oraz zielona, a powietrze jest mniej wilgotne. Temperatury są trochę niższe oraz nie tak bardzo stabilne. Niezwykle często jest tak, że słoneczku niełatwo jest się przebić przez napływające oraz zalegające chmury. Północ Teneryfy jest naprawdę niezwykle piękna, lecz nie jest to część wysepki, która przeznaczona jest dla wszystkich.


Na południu Teneryfy są popularne turystyczne kurorty. Zazwyczaj wybierają je te osoby, które lecą na wysepkę żeby wygrzać się na słoneczku oraz wypocząć.

Czy masz ochotę może poddać tę kwestię późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis (http://komornikolesno.pl/), który rozpatruje podobne zagadnienia.

Te osoby wybierają często opcję all inclusive, nie chcąc się o nic martwić oraz dzień spędzają przy hotelowym basenie lub na pełnych piasku plażach. Północ Teneryfy to całkowicie inna bajka. Na północy Teneryfy znajdują się prawdziwe kanaryjskie miasteczka dla przykładu La Laguna, La Orotava czy Garchicho. Tutaj mieszkają i odpoczywają wyspiarze. To tu również można trafić na prawdziwe, tradycyjne obchody świąt i na festiwale oraz zdarzenia kulturalne. Puerto de la Cruz jest słonecznym punktem w północnej części Teneryfy.
Jest to wypoczynkowy ośrodek na północy, lecz także ma prawdziwie kanaryjski mikroklimat lokalnego miasta. W obu częściach Teneryfy temperatury mogą się trochę różnić, jednak w lato nie ma to zbyt dużego znaczenia, ponieważ wszędzie jest ciepło.