You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Czy można dać wiarę ogłoszeniom, w których mówi się o apartamentach?

on Jan 28, 2022
Obecnie ogłoszenia i reklamy dotyczące mieszkań są pełne sloganów w stylu „luksusowe apartamenty o powierzchni od 40 m”. Reklamodawcy mogą to robić, ponieważ nie istnieje jednoznaczna definicja apartamentu.


Tracą na tym nabywcy, ponieważ większość ludzi wciąż kojarzy termin „apartament” z przestronnym lokalem z wieloma udogodnieniami. I są gotowi więcej za niego więcej zapłacić. A bywa się przecież tak, że słowem tym określa się rudery, których jedyną zaletą jest umiejscowienie niedaleko morza albo w górach.


Figura na lato
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Mimo że nie zmieni się już raczej słownika deweloperów, którzy chcą sprzedać, często z pomocą agresywnej reklamy, budowane mieszkania, warto pamiętać, czym wyróżnia się modelowy apartament.


wino


Po pierwsze, jest dużym lokalem w nowoczesnym bloku i w świetnym miejscu. Nie bez powodu w Nowym Jorku o apartamentach („suites”) mówi się na przykład w wypadku luksusowych mieszkań z oknami wychodzącymi na Central Park, a nie mikroskopijnych mieszkanek w Queens.


zachód słońca nad jeziorem
Author: Martyn Kilbryde
Source: http://www.flickr.com


Apartament musi mieć minimum 70 metrów kwadratowych i przynajmniej przestronny salon i sypialnię (a najlepiej więcej pokoi). Apartament powinien być wysoki i mieć bardzo dobry widok z dużych okien. Może być i tak, że w jednym bloku sprzedawane są apartamenty apartamenty szklarska kasprowicza13 oraz mieszkania o wysokim standardzie. Przy tych, których widok ogranicza się do mniej atrakcyjnej strony krajobrazu, powinno się spodziewać dużo niższej ceny. Zakup luksusowego lokalu w apartamentowcu wiąże się z przynajmniej kilkoma innymi udogodnieniami. Jednymi z nich są lobby z recepcją oraz ochrona. Podziemne garaże stają się już normą w nowoczesnym budownictwie, ale w budynkach o podwyższonym standardzie powinny być przewidziane przewidywać również miejsca dla dużych samochodów. A także spore balkony, tarasy, być może siłownię dla mieszkańców itp.
Oczywiście wymienione cechy nie są jedynymi właściwościami lokalów, które nazywa się realnymi apartamentami mieszkalnymi, bo można wymienić ich jeszcze kilka. Są one absolutnym minimum. Myśląc o apartamencie, warto mieć to na uwadze, żeby nie płacić po prostu za słowo, którego użyto na banerze reklamującym inwestycję dewelopera.