You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Czy Legnica jest warta do zobaczenia z punktu widzenia turystycznego?

on Apr 28, 2021
Legnica to 3 największe miasto Dolnego Śląska. Czy ma szansę rywalizować ze stolicą Dolnego Śląska pod kątem turystycznym? Poniższy tekst to próba udowodnienia, że Legnica ma szansę być fajnym miejscem dla każdego.

Infrastruktura
hotel
Author: Greger Ravik
Source: http://www.flickr.com
Legnica to spora mieścina, w którym mieszka ponad 100 tysięcy mieszkańców. Miasto ponadto ma burzliwą historię sięgającą X wieku. Po mieście można szybko przemieszczać się rowerem lub transportem miejskim. Dawniej po mieście poruszały się tramwaje i trolejbusy, aktualnie do dyspozycji są autobusy. Hotele w Legnicy nie są najdroższe (polecamy: pokoje hotelowe w Legnicy), można przekimać się za 30 zł, a kwoty w restauracjach są korzystniejsze niż w stolicy Dolnego Śląska.

Jeżeli życzysz sobie zobaczyć większą dawkę publikacji na rozpatrywany tutaj temat, to szczerze zalecam ten tekst - kliknij i sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Świetna wiadomość dla amatorów jedzenia na mieście.Zabytki i starocie Legnica to stary gród, więc nie mało tu zabytków do zwiedzenia. W Legnicy ostało się mnóstwo budowli architektury zabytkowej, nawet z trzynastego wieku. Wyjątkowe przykłady architektury to Zamek Piastowski, kościoły – Marii Panny i śś. Piotra i Pawła (dzisiaj katedra), pozostałości murów obronnych z wieżyczkami. Z z XVI wieku pozostały pozostałości architektury zamku oraz zdobienia, a także piękne kamienice mieszczańskie i kramy śledziowe. Szczególnie bogato reprezentowana jest architektura barokowa: kolegium jezuickie oraz pałac opatów lubiąskich oraz Akademia Rycerska. O rozkwicie Legnicy w XIX i na początku XX w. świadczą wielkie gmachy użyteczności publicznej: Ratusz i Teatr.

Wokół miasta
Legnica
Author: Stefan Fussan
Source: http://www.flickr.com

Legnica jest dobra dla pieszych turystów.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy artykuł, to obowiązkowo zobacz również ten odnośnik - ta propozycja też będzie dla Ciebie godny zainteresowania.

Cała długość szlaków rowerowych przekracza 360 kilometrów. Do skorzystania są także liczne szlaki piesze, które promują cenne pod kątem historycznym budowle, parki rezydencjalne, ważne wydarzenia, ślady starejj i nowej twórczości a atkże tereny o dużych walorach krajobrazowych. Tylko 25 kilometrów od miasta znaleźć można Park Krajobrazowy "Chełmy" oraz Wąwóz Myśliborski.