You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Czy istnieje alternatywa dla gier internetowych? Sposób na uwolnienie się od uzależniających gier

on May 14, 2022
W dobie informatyzacji coraz ciężej odsunąć dzieci, a nawet osoby starsze od różnorodnych gier, które jak wiadomo mogą szybko uzależnić zwłaszcza najmłodszych użytkowników. Podczas spędzania czasu przed monitorem nie tylko tracimy mnóstwo cennego czasu, ale również niszczymy wzrok, który jest wyjątkowo narażony na różnorodne wady.


Chociaż gry komputerowe niesamowicie zakorzeniły się w naszej kulturze i zapewne niełatwo takie zjawisko wyeliminować, warto poszukać alternatyw, za pomocą której zapewnimy sobie nie tylko doskonałą zabawę, ale również pełne bezpieczeństwo.

gra towarzyska
Author: VasenkaPhotography
Source: http://www.flickr.com
Świetną alternatywą dla gier online są gry planszowe, które dość różnią się od ich pierwotnych odpowiedników. Zważywszy na fakt, iż gry planszowe nadal cieszą się sporą popularnością, bez wątpliwości mają one w sobie coś wyjątkowego.

Chcielibyśmy pokazać Ci następny nasz wpis - mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu. Aby go obejrzeć, kliknij łącze tu… (http://www.e-hunter.pl/smycz-tasmowa-dla-psa) i gotowe.

Zamieniając monitor komputera na kartonik z różnymi wytycznymi mamy możliwość nie tylko zadbać o swój wzrok, ale dodatkowo przyjemnie spędzić czas ze znajomymi, których zaniedbywaliśmy w trakcie spędzania czasu przed ekranem komputera. Mnóstwo osób myśli stereotypami twierdząc, że planszowe gry są nieinteresujące i nawet w małym stopniu nie mogą zastąpić innowacyjnych efektów komputerowych.

Należy zauważyć, że rynek gier planszowych przechodzi w ostatnim czasie udaną metamorfozę, za przykład można podać gry planszowe o tematyce wojennej, które pozwalają na dobrą zabawę, zwłaszcza dla osób, które do tej pory preferowały popularne ‘strzelaniny’. Gry planszowe wojenne są nie tylko ciekawą formę spędzania czasu, ale także idealnie rozwijają zdolność analitycznego myślenia oraz wyobraźnię, a tego nie można powiedzieć o grach online, w których wszystkie efekty są pokazane w sposób bardzo dosadny. Trzeba wiedzieć, że gry planszowe wojenne bardzo różnią się od zabaw znanych nam z dzieciństwa i stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy pragną się uwolnić od zabójcy czasu, jakim stały się komputerowe gry nierzadko odizolowujące nas od rodziny oraz przyjaciół.


rozgrywka
Author: college.library
Source: http://www.flickr.com
Planszowe gry stanowią też świetne rozwiązanie dla dzieci, które należy uczyć tradycyjnych form spędzania czasu. Uświadamiając naszym pociechom jak mnóstwo ciekawych gier i zabaw mogą one zapewnić sobie uwalniając się od ekranu komputera, bądź w ogóle nie uzależniając się od tego rodzaju rozrywki mamy możliwość korzystnie wpływać na ich rozwój a dodatkowo zdolność odnajdywania się w towarzystwie. W trakcie uczestnictwa w grach planszowych mamy możliwość doskonale zintegrować się z pozostałymi uczestnikami i poprawić swoje relacje ze znajomymi.