You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Cudowny czas zabawy, bal maskowy czas rozpocząć.

on Apr 30, 2021
Podczas gdy wypuszczamy się na bal maskowy trzeba zatroszczyć się o maski weneckie. Sfera własnej wyobraźni jest niezmierzona. Szczególnie jeśli chodzi o zabawę jak również wchodzenie w rozmaite role, niektórzy bywają geniuszami. Dostępne w zasięgu ręki ubiory na bal kostiumowy powinny znakomicie wesprzeć w takich przemianach.
stoje karnawałowe
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Maski weneckie karnawałowe gwarantują szczególny ubiór podczas przyjęcia, jak też w trakcie spotkań urodzinowych ze znajomymi. Maski weneckie cenione na całym świecie, znane są ze swojego piękna, mistrzowskiego wykonania i przede wszystkim z przeszłości.

Kochają się w nich wenecjanie. W czasie karnawału wszyscy ubierali i chodzili w maskach. To one niwelowały różnice między tubylcami, pozwalały ukryć własną twarz.

Bez zwłoki zobacz na stronie (http://www.wonia.pl/dekoracje-dla-firm/) podobne posty. Tam także zobaczysz coś ciekawego, gdyż prezentuje ona podobną tematykę.

Mieszkańcy nie poznając się nawzajem, nie mogli się oceniać i wszyscy byli równi. Jeżeli przyglądniemy się weneckim maskom to spostrzeżemy, że jest ich kilka modeli.Najbardziej konwencjonalna to maska zwana bautą – zasłania ona całą twarz. Osoba ją posiadająca mogła zapewnić sobie anonimowość; sprawdź - maski weneckie karnawałowe. Tej maski nie musiało się ściągać nawet pragnąc się napić się czy zjeść. Popularne są też maski nazywane columbiną, które zasłaniają tylko oczy, nos i policzki. Rozpowszechniona maska wenecka, medico della peste z dziobem, była na początku używana przez znachorów.


Kostiumy karnawałowe
Author: taymtaym
Source: http://www.flickr.com
Wypychali oni ten dziób roślinami leczniczymi i farmaceutykami mającymi chronić ich przed chorobami, od chorych którymi się zajmowali. Pierwotnie były białe, dopiero potem zaczęto je zdobić. Interesującą maską była moretta, w odróżnieniu od poprzednich nie była wiązania z tyłu głowy, lecz miała coś na wzór guzika od wewnątrz, który osoba umieszczała w buzi. Nosząc taką maskę nie można było więc się odzywać. W tej chwili w handlu dostępne są różnorodne śliczne maski weneckie.