You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co trzeba zwiedzić w Polsce

on Apr 28, 2021
Wakacje powinny być czasem przygody czy odpoczynku, w praktyce jednak bywa z tym różnie. Odpoczynek, bez względu na miejsce do jakiego konkretna osoba chce się udać, należy zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, aby uniknąć później kłopotów z odnalezieniem perfekcyjnych ofert. Takiego typu otrzymane doświadczenie może okazać się silnie pomocne w podejmowaniu najbardziej racjonalnych postanowień co do ofert wakacyjnych. Jednak przede wszystkim warto się zastanowić, co najlepiej zwiedzać w kraju.


dworzec
Author: Pau
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim zależy to od prywatnych zainteresowań i celów podróży. Osoba szczególnie zainteresowana sportem zdecydowanie powinna wybrać się do Zakopanego, który oferuje mnóstwo możliwości pod względem narciarstwa i innych sportów zimowych. Tam wyciągi i stoki narciarskie są wykonane na rewelacyjnym poziomie i są znakomite zarówno dla amatorów, jak i ludzi już od dawna jeżdżących na nartach. Poza ważnymi stokami narciarskimi można tam podziwiać intrygujące widoki, które na bardzo długo zapadną każdemu podróżnikowi w pamięć. Zakopane to jednak nie tylko narty – pod względem kulturalnym także stanowi ciekawe miejsce chociażby ze względu na silne wpływy twórców młodopolskich. Zakopanem fascynował się między innymi Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Ignacy Witkiewicz - do dziś istnieje tam Teatr im. S. Witkiewicza. Oprócz tego Zakopane posiada Muzeum Tatrzańskie, zachwycającą unikatową architekturę, oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Miłośnikom muzyki romantycznej zdecydowanie się także spodoba zasobne w eksponaty Muzeum Karola Szymanowskiego.

Wielbiciele letniej opalenizny i nadmorskiego piasku także (sklep Skalnik
Pod względem kulturalnym więcej opinii pod linkiem skalnik.pltakże Kraków ma ogromnie sporo atrakcji. Można tam nie tylko stanąć oko w oko ze Smokiem Wawelskim (a przynajmniej jego podobizną), ale też obejrzeć Wawel, słynny Kościół Mariacki z świetnie zachowanym Ołtarzem Wita Stwosza, a także Kazimierz - starą dzielnicę żydowską z zabytkowym cmentarzem i świątyniami. W Krakowie można odszukać wiele śladów historycznych - nieodzownym punktem jest Collegium Maius o niesamowitym dziedzińcu i przepięknych krużgankach. W Krakowie można także oglądać jedyne dostępne w Polsce dzieło Leonarda da Vinci - „Damę z gronostajem” można podziwiać w Muzeum Czartoryskich, razem z malarstwem Rembrandta i Petera Breughla Młodszego. Te wszystkie zabytki, skwery pełne platanów oraz widok zaczarowanych dorożek z pewnością nie rozczaruje żadnego podróżnika.