You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co trzeba wziąć ze sobą wybierając się na wycieczkę w góry?

on Jan 25, 2022
Dzisiaj bardzo wiele ludzi uwielbia wyjeżdżać w góry. Może to być dłużej trwający urlop albo parodniowy wyjazd. Na każdy z nich trzeba się stosownie przygotować, gdyż góry to bardzo skomplikowany teren i dla początkującego turysty może skończyć się tragicznie.
dom wielorodzinny
Author: INTEGER S.A.
Source: INTEGER S.A.


Osoby, które właśnie rozpoczynają swe górskie wędrówki, są często narażone na przeróżne niemiłe sytuacje. Aktualnie też mogłoby dojść do dramatycznej sytuacji, z powodu nieznajomości górskich realiów i zasad Spacerów po górach. Podróżnicy zazwyczaj zdają się na informacje zaczerpnięte od przypadkowych ludzi albo innych turystów. Często informacje te są niesprawdzone, a warto tego typu informacje sprawdzić chociażby na mapie czy też w przewodniku. Współczesne przewodniki i mapy ułatwiają podjąć decyzję, który rejon wybrać na wędrówkę i poza tym dostarczają one dużo informacji, również o trudnościach, jakie mogą nas spotkać w danym obszarze. Wybierając się na wycieczkę, warto zaopatrzyć się w górskie buty. Na wymagającą wycieczkę nie można pójść w typowych tenisówkach. Należy pamiętać, że warunki pogodowe w górach są niezwykle zmienne. Może być śliczne słoneczko, lecz za chwilkę może spaść ulewa. Należałoby posiadać ze sobą właściwą odzież, która w razie zmiany aury, ochroni nas przed przemarznięciem.


Istotne jest, żeby górskie obuwie zapewniało stopom stabilność i nieprzemakalność. Najlepiej by było, gdyby buty posiadały wytrzymałą podeszwę. Miękka zelówka przenosi na stopy wszystkie nierówności. Może być to dotkliwe oraz niekomfortowe. Jeżeli kupujemy górskie obuwie, musimy wziąć pod uwagę porę roku czy też panujące warunki pogodowe. Warto przed wędrówką buty rozchodzić, aby stopa już do nich była przyzwyczajona.

Absorbujący materiał? Jeżeli tak uważasz, to kliknij tu, w serwisie hiszpania last minute, który tam miejscu odnajdziesz, też jest coś interesującego.

Dzięki temu nie nabawimy się otarć. W plecaku trzeba mieć obuwie, które będziemy mogli wykorzystać na wypadek noclegu w jakimkolwiek schronisku. Tu znakomicie sprawdzą się odporne na działanie wody klapki.
Pamiętając o tym, że aura w górach zmienia się bardzo często, należałoby posiadać ze sobą rękawiczki i czapkę oraz zapasowe skarpety. Ubrania, których nie nakładamy od razu, należałoby mieć w plecaku. W Lato prawidłowo posiadać okulary przeciwsłoneczne.