You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co przynosi zastosowanie małej architektury podczas aranżacji ogrodów?

on Apr 9, 2022
Wyobraź sobie piękny ogródek, który otoczony jest śliczną rosnącą tam roślinnością. Poprzez drzewka przedostaje się subtelne słoneczne światło, z kolei w ocienionym miejscu odnajdziesz idealny kątek do relaksu: wiszący między konarami hamak.
zdjęcia
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com


architektura
Author: Garrett Coakley
Source: http://www.flickr.com


Z takiego miejsca mógłby rozciągać się prześliczny widok na różnokolorowe rabaty czy ścieżki poukładane z wielką starannością prowadzące na ulubiony taras wprost do altanki. Ogród to realizacja marzeń wielu ludzi.

Czy czujesz chęć przeglądnąć nowe teksty? Więc namawiamy do kliknięcia w link - pod nim czeka na Ciebie kolejna strona (http://primaveraspa.pl/wypoczynek/oferty-specjalne/zima-nad-morzem/).

Jeżeli zastanawiasz się, jak zagospodarować dobudowaną przy domu enklawę niezależnie od metrażu, to przeczytaj poniższy artykuł. Doniczki, fontanny, słupy, łuki lub też altany, schody, ozdobne oczka wodne - ogródek może być pełen małej architektury. Może wyglądać w takiej sytuacji przepięknie, może nadawać specyficznego smaczku aranżacji, a co w tym jest najbardziej istotne, w większości wypadków oprócz aspektów związanych z wyglądem, ma przydatne zastosowanie. Doskonałym przykładem mogłyby być kamienne piece, ławeczki lub nawet nawierzchnie w formie ścieżek lub schodków.


Te ostatnie także wyznaczają specyficzny podział ogródka na konkretne części: dekoracyjne, rekreacyjne lub uprawne. Należałoby zatem pamiętać o tym, że przy aranżacji ogrodu czy balkonu obowiązują jednakowe zasady co we wnętrzach domu.
Trzeba traktować więc aranżację strefy pod chmurką tak, jakbyśmy projektowali pomieszczenie, w którym oprócz wygodnych mebli wypoczynkowych, żywych dekoracji, muszą zamieszkać przydatne dla relaksu akcesoria. Poza tym tego typu mała architektura to również znakomity składnik ozdobny, który z pewnością na długi czas zapisze się w pamięci osób, które zobaczą Twój ogródek.