You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co należy zwiedzić na greckiej wysepce pod nazwą Zakynthos?

on Mar 29, 2022
Na tę śliczną grecką wyspę warto udać się w lecie, żeby ją po prostu zobaczyć. Grecja zawsze wiąże się ze słońcem, błogim czasem czy też wczasami, dlatego też tak często turyści do niej powracają.


Koń na pastwisku
Author: burlan marius
Source: http://www.flickr.com


A na wysepkę pod nazwą Zakynthos naprawdę warto się wybrać. Trzeba rozpocząć od miejsca, które, jeżeli o nim pomyślicie, to od razu kojarzone jest z tą wyspą. To tzw. klasyk i jedna z najbardziej słynnych rozrywek Grecji. Na pytanie jakie jest najładniejsze miasto na Zakynthos, pierwsza odpowiedź, która się nasunie, to właśnie to, zatem Zatoka Wraku. Nie zamierzamy z tym dyskutować. To miasto jest po prostu świetne. A widok z góry sprawia niecodzienne wrażenie. Klify są naprawdę niezwykle duże, zatem stojąc blisko krawędzi, aż się nogi same uginają. Do punktu widokowego trzeba nieco podejść, jednak nie jest to zbyt duży wysiłek, biorąc pod uwagę to, co zobaczymy. Zalecane jest również to, żeby pojechać tam o zachodzie słońca. Jest niezwykle nastrojowo oraz o wiele spokojniej.


rozrywki
Author: Milestone Management
Source: http://www.flickr.com
Wiodą tu dwie drogi, jedna z miasta pod nazwą Anafonitria, natomiast druga z Maries. Należałoby pojechać obiema - z paru powodów. Tej pierwszej towarzyszą bardzo piękne krajobrazy, na jednym z zakrętów będziemy mieć okazję stanąć na dosyć wysokim klifie oraz z góry zobaczyć białe skały stromo opadające do lazurowego morza. Tego widoku zwyczajnie nie można by przegapić. Druga droga z kolei skieruje nas do niewielkiej plaży z łagodnym zejściem. Chociaż nie jest ona zbyt wielka, to nie ma tam dużej ilości odwiedzających oraz każdy znajdzie miejsce na ręcznik. Z tego miejsca odpływają również statki do Zatoki Wraku.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://rd-car.pl/wynajem-samochodu-osobowego-gorzow-wielkopolski/). Zapewniamy usługi dobrane do osobistych potrzeb. Nie czekaj i poznaj się, jak pracujemy.

Podróż statkiem w obie strony kosztuje 10 Euro. Przy plaży jest darmowy parking i tawerna.


Obie drogi, o jakich wspomnieliśmy, nie łączą się, więc jeżeli wybierzecie się w podróż obiema, to będziecie musieli też objeżdżać wzgórze dookoła (około 17 kilometrów). Zakynthos Porto Limnionas to pierwsze miasto, które warto odwiedzić.