You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co należałoby obejrzeć w Splicie oraz czego warto skosztować?

on Jan 15, 2022
Chorwacja jest to państwo, które posiada nie tylko atrakcyjne plaże, ale również większe miasta z historycznymi pamiątkami. Kiedy komuś znudzi się już wylegiwanie na plaży, to należałoby odwiedzić któreś z miast w Chorwacji.


Jadalnia, apartament Jaguara w Londynie
Author: Jaguar
Source: www.jaguar.pl


Split leży w centralnej części Dalmacji. Jest znacznym miastem, które liczy przeszło 170 tys. mieszkańców. Jest to istotny ośrodek komunikacyjny. Znajduje się tam międzypaństwowe lotnisko, dworzec autobusowy, port i dworzec kolejowy. Podstawową rozrywką miasta Split są pozostałości po Rzymskim Imperium a bardziej szczegółowo mówiąc, po pałacu cesarza Dioklecjana. Wszystkie rozrywki, które należałoby obejrzeć w tym mieście znajdują się w najstarszej części miasta, która położona jest przy północnej części zatoki. Co niezwykle istotne znajdują się tam także dworce i terminal promowy. Spokojnie więc można by do tego miasta dostać się komunikacją publiczną. Jeśli podróżujemy samochodem, to warto zostawić samochód na parkingu poza Starym Miastem, a miasto zwiedzać pieszo. Jeśli wycieczka po Splicie rozpoczyna się od dworca lub zejścia z promu, to w pierwszej kolejności trafia się na nadmorski deptak. Jest on dosyć szeroki i obsadzony palmami. Miło jest po nim SPAcerować nawet w gorący dzień, ponieważ znajdziemy tam dużo lodziarni oraz ławek. Bulwar ciągnie się wzdłuż wysokiego muru. Są to resztki po pałacu cesarza Dioklecjana.

Czy z przeczytanego prezentowanego artykułu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeżeli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (poznan.optitaxi.pl/) - na pewno pochłoną Cię całkowicie.

Jest to konieczny punkt podczas odwiedzania tego miasta.
Zwiedzając Split jednego dnia, warto także zwiedzić resztę Starego Miasta. Spacerując możemy natknąć się na wiele fontann, kościołów oraz zamków, które powstawały całe wieki. W Splicie znajduje się niezwykle dużo lokali gastronomicznych, które serwują różne potrawy. Odnajdziemy tutaj dużo potraw z owocami morza. Osoby, które wolą mięsne potrawy również odnajdą coś dla siebie.


Duża część lokali mieści się na obszarze Starego Miasta oraz w jego okolicy. Regionalnym dalmatyńskim specjałem jest danie o nazwie pasticada. Jest to wołowa pieczeń w sosie z czerwonego wina, która podawana jest z ziemniaczanymi kluseczkami.