You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co możesz powiedzieć o pojęciu beading? Czy masz pojęcie co to jest, na czym to polega?

on Mar 8, 2022
Ostatnio coraz bardziej znane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to z roku na rok coraz bardziej popularna forma rękodzieła. Ta tradycja koralikowania wywodzi się z obszarów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam zawsze może tworzyć się się tak zwane krywulki, a więcpiękne, ale i czasochłonne naszyjniki. Godzinami są one plecione z niewielkich paciorków. Dawniej taki naszyjnik był okazem bogactwa łemkowskich dziewcząt. Ciekawostką jest to, że za równowartość materiałów zużytych na określona liczbę krywulek, można był kupić krowę.

Dzisiaj już nie krywulki, a beading jest stosowany przez znacznie więcej osób. Potrzebne do pracy są koraliki. W stanie sklepów dostępnych jest wiele niewielkich koralików, nie wszystkie rodzaje jednak jest właściwy do pracy. Jedne bowiem są odpowiednie do przyszycia określonych błyszczących koralików, aby ożywić kompozycję, kolejne zaś do sznurka korali, a tam istotna jest precyzja. Rozpoczynając pracę z malutkimi koralami może się wydawać, że bez trudu znajdziemy odpowiednie materiały. Niestety, nie jest to wcale tak łatwe, właśnie wybór korali staje się problemem.korale
Author: Trollbeads
Source: Trollbeads
Szczególnie dla osób, które dopiero co chcą rozpocząć pracę z wyplataniem koralików. Do kupienia najbardziej tanie i najbardziej powszechne są koraliki zwyczajne, które nie są firmowane żadną marką. Są tanie, ale nie opłaca się w nie zainwestować choćby kilku groszy. Do uczenia też nie są dobre, bo koraliki tego typu powinny być całkowicie równe, w innym przypadku nie da się poprawnie uczyć techniki i stracimy tylko nerwy, co gorsza zaczniemy się frustrować, że nic nam nie wychodzi. Dlatego też początkującym należy przestawić koraliki Miyuki.

Jeśli chodzi o koraliki, które nie są markowe, to i na nie przyjdzie czas, w momencie gdy już będziemy mieli biegłość najlepiej z kolei uczyć się na sprawdzonych i niezastąpionych koralikach. Jakiego typu mamy typy koralików? Bardzo różne, ale na polecenie szczególnie zasłużą koraliki szklane. To naturalnie jest zależne od naszego gustu.

Kliknij ten link - więcej zobaczysz w serwisie, który znajdziesz w tamtym serwisie. To będą inne tego rodzaju wiadomości, więc bez wątpienia je także uznasz za użyteczne.

Dobrać więc możemy wiele rodzajów koralików, w sumie wybór jest tak szeroki, że można eksperymentować.