You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co jest istotne przy wybieraniu odpowiedniego instruktora wspinania?

on Feb 1, 2022
W przeszłości znalezienie i wybór dobrego kursu wspinaczkowego nie stanowiło specjalnego problemu. Najpierw odbywał się kurs skałkowy, potem taternicki i właściwie to tyle.
Obecnie można mówić, że od przybytku mogłaby nas boleć głowa.


Jest tak dlatego, że wspinaczka jest dzisiaj bardzo popularna i propozycji jest tak wiele, że niełatwo jest się zorientować w trudnym systemie szkoleniowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej informacji na ten temat? Zatem odsyłam do linka, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu wiele interesujących danych nakreślających ten wątek.

Niezależnie od rodzaju kursu, najważniejsze jest dobranie kompetentnego instruktora. Nie mniej ważna jest naturalnie także szkoła wspinaczki. Jeśli najważniejsza dla Ciebie jest jakość szkolenia, to trzeba wybrać się do niej po porównaniu różnorodnych ofert. Cechy, jakie muszą wyróżniać dobrego instruktora wspinaczki, to przede wszystkim profesjonalizm. Bez spełnienia takiego wymogu, nie ma co myśleć o tym, aby kurs był dobry, efektywny i bezpieczny.


wspinaczka
Author: Homeandgardners
Source: http://www.flickr.com


Aktualnie, co ciekawe, ale również zatrważające, taki kurs może zostać wykonany nawet przez internet, ale oczywiście lepiej z niego nie korzystać. W Polsce najlepszym wyjściem jest kurs przeprowadzany przez PZA, zatem Polski Związek Alpinizmu. Taki nauczyciel musi posiadać odpowiednie wykształcenie, żeby pozwoliło mu ono wystartować z dobrej pozycji szkoleniowej, a nie dopiero zdobywać doświadczenie na swoich wychowankach. Oczywiście ilość lat szkoleniowych posiada olbrzymie znaczenie. Oznacza to, że profesjonalny nauczyciel powinien mieć jak najbogatsze doświadczenie.
Trzeba też zwrócić uwagę, czy dany nauczyciel był aktywnym wspinaczem przez cały czas swojej kariery. Istotne jest również to, czy ma on doświadczenie z zakresu najnowszych rozwiązań.