You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co jest dużym problemem, kiedy udamy się do miasta Split samochodem?

on Aug 14, 2022
Jest drugim co do rozmiaru miastem w Chorwacji. Jest to równocześnie stolica Dalmacji i jest ważnym ośrodkiem administracyjnym, komunikacyjnym oraz gospodarczym. Największą atrakcją w tym mieście są pozostałości wielkiego pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana.
Ruiny murów zamku wtopiły się z biegiem czasu w nowszą zabudowę oraz stały się częścią integralną Starego miasta. Komnaty oraz starodawne korytarze są to obecnie uliczki oraz placyki centrum miasta Split. Miasto to raduje się niepowtarzalną renomą pośród turystów przybywających z Italii. Przybywają oni dzięki niezwykle wygodnemu połączeniu promowemu w poprzek Oceanu Adriatyckiego.

Sprawdź więcej detali, a zgłębisz inne materiały, które na pewno także Cię zainteresują. Nie czekaj zatem i użyj linku hotel poznań.

Z miasta Split wypływają również promy, które kursują do wszelkich ważniejszych chorwackich wysp. Split jest miastem, gdzie zamieszkują najbardziej urodziwi ludzie w całym chorwackim państwie. Łatwo jest to zaobserwować zwłaszcza wieczorem i późnym popołudniem, kiedy mieszkańcy Splitu wychodzą na codzienne spacery po nabrzeżu. Wyróżniają się oni nawet w lato z tłumu odwiedzających. Zarówno kobiety jak i panowie, są to ludzie niezwykle wysocy, którzy posiadają czarne włosy oraz oczy. Są szczupli, ale niezwykle dobrze zbudowani. Postawa tych ludzi jest pełna szczególnej godności.


wnętrze autobusu
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com


Mieszkańcy Splitu są również znani z elegancji oraz niewłaściwego prowadzenia aut. Kiedy widzimy pojazd z rejestracją, która rozpoczyna się od liter ST, trzeba niezwykle uważać. Pomimo tego, że Split jest dosyć dużym miastem, to zdaje się, że wszystkie miejsca i atrakcje są w zasięgu ręki. Tyczy się to również autobusowego oraz kolejowego dworca oraz ważnej komunikacji w przystani promowej. Wszelkie eksponaty są bardzo blisko siebie na południowy-wschód od centrum miasta i tylko kilka kroków od Pałacu Dioklecjana.
Gdy wjeżdżamy do miasta samochodem, trudno się zgubić. Trzeba się kierować na przystań promowa i w taki sposób bez trudu będzie dotrzeć do centrum. Duży problem to niestety odnalezienie miejsca do zaparkowania auta w centrum miasta.