You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Co dodatkowo chcielibyście Państwo wiedzieć o lotnisku w mieście Katowice?

on Sep 24, 2018
Podróż samolotem to nie lada wyczyn, zwłaszcza dla tych osób, które wybierają się gdzieś pierwszy raz. Ale z każdym kolejnym lotem lotnisko przestaje okazywać się mało sprzyjającym molochem, a staje się po prostu miejscem, do którego musimy dotrzeć i z którego musimy się wydostać.


port lotniczy
Author: Dolapo Falola
Source: http://www.flickr.com
Właśnie z to przybycie na lotnisko i wydostanie się z niego bywa najbardziej skomplikowane. Bardzo dużo jest zależne od lotniska. Dla przykładu transfer z lotniska Katowice nie jest skomplikowany. Autokary i busy z i do Dworca Głównego PKP kursują, co dwadzieścia minut. Sama podróż takim autobusem to czas rzędu mniej więcej 30 minut, jest to, więc bardzo dobre rozwiązanie. Oczywiście zawsze można zamówić taksówkę. Przed lotniskiem jest parking Pyrzowice. Można zająć sobie parking z wyprzedzeniem na parę lub kilkanaście dni. Dzięki temu dojazd jak i wyjazd z lotniska po przylocie okaże się najszybszy i najprostszy. Dobrze pomyśleć o tego typu rozwiązaniu- zobacz.

Jak wydostać się z lotniska

Gdy szykujemy się na wyjazd na wczasy, raczej zastanawiamy się nad tym jak dotrzeć na konkretny lot. Bywa, że dopiero pod koniec urlopu powoli rozmyślamy nad tym jak wydostaniemy się z lotniska gdy już wrócimy. Przeważnie mamy dodatkowy bagaż, znajomi również są na urlopach, więc nie za bardzo mamy, do kogo zadzwonić by nas odebrał z lotniska. Jeżeli wylądujemy w Pyrzowicach to transfer z lotniska Katowice jest rzeczywiście dogodny. Co chwila kursują autobusy w kierunku Dworca Głównego PKP, więc nie trzeba się zbytnio martwić. Potem możemy wybrać tramwaj, zwykły autobus lub jeśli mieszkamy poza Katowicami można wsiąść do pociągu.


parking dla samochodów
Tak, więc są porty lotnicze, które dbają o dobry transfer z dworcem kolejowym lub autobusowym. Jednak są też takie lotniska, z których autobusy jeżdżą raczej rzadko i drogą, ale w sumie najlepszą opcją są taksówki. Ciekawym rozwiązaniem są również parkingi. Im dłużej zostawimy samochód tym cena jest niższa- przejdź. Dlatego rozmyślając o wyjeździe na urlop weźmy pod uwagę również to, że z tego wypadu musimy jakoś wrócić. Warto pomyśleć o tym przed ruszeniem na wycieczkę by później zbędnie się nie martwić. Właściwe zaplanowanie wszystkiego od A do Z sprawi, że rzeczywiście wypoczniemy na wymarzonych wczasach.