You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Ciepłe dni sprzyjają grillowaniu, znajduj interesujące przepisy na potrawy z grilla

on Nov 16, 2022
Razem z nadejściem gorących, słonecznych dni, ludzie coraz częściej zasiadają w ogródkach i na tarasie oraz oddają się przyrządzaniu na grillu smakowitych dań. Biesiady pod gołym niebem cieszą się dużym uznaniem, bo dają okazję do wesołych spotkań towarzyskich, jak także spróbowania smacznych grillowanych potraw.


Potrawy z grila - smakowite oraz różnorodne

przejdź pod adres
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Wielu ludzi z niecierpliwością oczekuje pięknej pogody, by mieć okazję wydobyć grilla i przygotować smaczne przysmaki z rusztu. Wybór potraw z grilla okazuje się wyjątkowo różnorodny, dzięki czemu dania dla siebie znajdą miłośnicy różnorakich przysmaków. Na grillu z doskonałym efektem przygotowuje się klasyczne kiełbaski oraz kaszanki, jak też smakowite szaszłyki warzywno-drobiowe bądź marynowane mięsiwa. To, co wrzucimy na ruszt, bywa uzależnione wyłącznie od naszych upodobań kulinarnych, każdy smakosz odnajdzie oraz przygotuje coś dla siebie (kliknij tutaj).

Mięsa, kurczak a także warzywa

Na grillu można przygotować wiele potraw. Przy grillowaniu wspaniale sprawdza się mięso wieprzowe, zwłaszcza schab oraz karkówka. Zainteresowaniem chwalą się także kawałki drobiu: piersi, skrzydełka i podudzia. Miłośnicy zdrowego odżywiania mają okazję przygotować na ruszcie smaczną rybę lub grillowane warzywa: bakłażany, cukinie, pomidory oraz papryki. Pieczone na grillu ziemniaki stanowią wyśmienite uzupełnienie potraw z mięsa, kurczaka oraz ryb.

Do grillowania przygotuj się wcześniejW wypadku, jeśli planuje się urządzić imprezkę przy grillu, trzeba do tej czynności przygotować się trochę wcześniej. Pragnąc podać mięso grillowane albo potrawy z drobiu, należy zawczasu zamarynować kawałki mięsa w specjalnej mieszance przypraw do grilla albo własnoręcznie stworzonej marynacie z przypraw oraz pojenie cieląt ziół. Mięso poddawane wpływowi marynaty nie tylko ładniej pachnie, ale również bywa smaczniejsze i bardziej kruche dzięki czemu zmniejsza się czas grillowania. Do grilla warto przyszykować się również pod względem potrzebnych akcesoriów, czyli chociażby tacek aluminiowych oraz komfortowych szczypców, przy użyciu których można bezpiecznie grillować.