You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dwor-soplicowo.pl/includes/menu.inc).

Ciekawe zainteresowania – może żeglarstwo?

on Nov 3, 2022
Czasami dość długo musimy poszukiwać własnego hobby, aż znajdziemy to jedyne, wyjątkowe, któremu chcemy się oddać bezgranicznie. Niektórzy szukają nawet przez całe swoje życie. Czy to znaczy, że nic ich nie interesuje? Że nic ich nie pociąga? Niekoniecznie. Tak naprawdę każdy z nas ma coś co lubi, kłopot może wiązać się z tym, że o tym po prostu nie wiemy – nie wiemy co lubimy lub co gorsza uważamy, że to co lubimy nie jest dla nas.


Bezwzględnie natomiast musimy zaprzestać takich myśli. Inaczej się o tym nie przekonamy, co uwielbiamy najbardziej, jeżeli nie będziemy szukać i próbować. Tak więc może żeglarstwo mogłoby się okazać naszym hobby?
polskie morze
Author: Marcin Kargol
Source: http://www.flickr.com

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że mógłbyś być świetnym żeglarzem? Na pewno większość osób o tym nie myślało. Niby lubimy wodę, uwielbiamy pływać, podróżować statkiem czy choćby patrzeć na pływające łódki, ale uważamy, że żeglować byśmy nie potrafili. Ale rzecz jasna nie przekonamy się, póki nie sprawdzimy w praktyce. Czasem też możemy sądzić niepotrzebnie, że nie zdołamy nauczyć się całej tej sztuki: jak kierować żaglówką, jak nie zgubić się na pełnym morzu, jak płynąć bezpiecznie i tak dalej. Jednakże to wszystko oczywiście jest do nauczenia i opanowania. Ogólnie dostępne są chociażby rejsy szkoleniowe po Bałtyku. Podczas wspomnianych
polskie morze
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
szkoleń można pozyskać zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w żeglarstwie.


Rzecz jasna, wraz ze zdobywaniem nowych umiejętności oraz ćwiczeniem żeglarstwa w praktyce, możemy starać się o poszerzenie zakresu swoich kompetencji w tym kierunku biorąc udział w coraz bardziej zaawansowanych kursach i osiągać coraz wyższe stopnie żeglarskie.

Poszukujesz sprawdzonych postów na ów temat? Chcemy oznajmić Ci, że w tej chwili je odkryłeś. Trzeba jedynie wejść w łącze do witryny.

Tego typu przygoda nie kończy się więc na przepłynięciu parędziesięciu godzin – w praktyce nauka żeglarstwa nigdy się nie kończy, a już na pewno nie kończy się radość, jaką gwarantuje kompleksowe opanowanie tej sztuki a także przeżycia, które się odczuwa w momencie, gdy wypływa się na pełne morze i żegluje w nieznane.
Szukajmy więc ciekawych i niebanalnych zajęć, nie odrzucajmy propozycji (które przyjdą nam w pewnym momencie na myśl), tylko z tego względu, że myślimy iż w na pewno do czegoś się nie nadajemy. Dopóki nie spróbujesz, nie dowiesz się i możesz niebacznie stracić okazję, by znaleźć coś naprawdę interesującego.